mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe Centrum Logistyczne MAN

Nowe Centrum Logistyczne MAN

W dniu 12 marca nastąpiło oficjalne otwarcie nowego Centrum Logistycznego MAN w Salzgitter. Stąd sprawnie i efektywnie realizowane będą codziennie wysyłki części zamiennych do pojazdów ciężarowych, autobusów i silników, najpierw do ponad 450 punktów odbiorczych w pięciu krajach.

Nowe Centrum Logistyczne MAN

Budowa nowego Centrum Logistycznego, zajmującego powierzchnię 188.000 metrów kwadratowych w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu produkcyjnego MAN, trwała tylko jeden rok. Nowoczesny i posiadający możliwość dalszej rozbudowy budynek logistyczny o powierzchni hali 52.000 m² obejmuje około 111.000 stanowisk składowania części zamiennych. Cechą szczególną długiej na 400 metrów, szerokiej na 125 metrów i wysokiej na 13,5 metra hali jest brak w niej jakichkolwiek ścian działowych. Biura i pomieszczenia socjalne umieszczone zostały na antresoli, pracownicy poruszają się po budynku korzystając ze specjalnej platformy („skywalk”). Przepływy materiałów i osób są w dużej mierze od siebie oddzielone, co jest szczególnie korzystne z punktu widzenia bezpieczeństwa pracowników. Części zamienne przemieszczane są przy pomocy długich zestawów wózków transportowych, zaś małe części są przewożone w pojemnikach do swoich celów w dużej mierze automatycznie. Inwestycja budowy nowego Centrum Logistycznego pochłonęła 60 milionów euro.

„Nasi klienci oczekują, że ich pojazdy ciężarowe MAN oraz autobusy MAN i NEOPLAN będą gotowe do eksploatacji przez 24 godziny na dobę. Dla nas oznacza to, że w razie potrzeby musimy szybko i sprawnie dostarczyć potrzebne części zamienne wszędzie tam na świecie, gdzie eksploatowanych jest ponad milion naszych pojazdów użytkowych. Dzięki nowemu Centrum Logistycznemu w Salzgitter będziemy mogli w przyszłości lepiej sprostać temu zadaniu”, powiedział do przedstawicieli świata polityki i gospodarki, obecnych na otwarciu centrum, Lars Wrebo, członek zarządu odpowiedzialny za sprawy produkcji i logistyki w spółce MAN Truck & Bus AG.


Podobne wiadomości:

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.