mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe Iveco Daily

Nowe Iveco Daily

Iveco Daily, sprzedawany w każdej części świata, zawdzięcza swoją sławę ponad 2 milionom sprzedanych pojazdów. Nowy lekki samochód użytkowy Iveco, który zostanie wprowadzony na rynek we wrześniu 2011 roku będzie nadal posiadać cechy, które były źródłem jego sukcesu w branży transportu zawodowego.

Nowe Iveco Daily
Najnowsza wersja Daily posiada wszystkie cechy, które przyczyniły się do zdobycia popularności przez pojazd tj. wytrzymałość, niezawodność, wydajność, wszechstronność, które Iveco nieustannie doskonali. W efekcie nowy Daily będzie oferowany z nowymi, wysokowydajnymi silnikami, o większej mocy, udoskonalonymi zarówno pod względem ekonomiki jak i ekologii.
Jeśli chodzi o dostępność modelu Nowy Daily nadal będzie obecny we wszystkich segmentach pojazdów użytkowych o DMC od 2,8t do 7.0t, pozwalając przewozić masę użyteczną do 4,7 t, a w przypadku furgonu, oferowana jest przestrzeń ładunkowa do 17,2m3 w ośmiu wariantach, co powoduje, że Nowe Daily jest liderem w swojej klasie. Nowy Daily nadal jest oferowany z pełną gamę silników, w tym z silnikiem na gaz ziemny i z napędem elektrycznym.

Powodem do dumy jest 3 litrowy silnik dieslowski produkcji FPT Industrial, zgodny z normą emisji spalin Euro 5, o najwyższej w swojej klasie mocy znamionowej wynoszącej 205 KM (150 kW) oraz potężnym momencie obrotowym wynoszącym aż 470 Nm. Dzięki wprowadzeniu podwójnej turbosprężarki, zwartej budowie oraz niskiej bezwładności, udało się osiągnąć szybką i dynamiczną reakcję silnika przy niskiej prędkości obrotowej. Większa jednostka zapewnia silnikowi maksymalne osiągi, wysoki moment obrotowy oraz dużą moc przy niskim poziomie emisji spalin i niskim zużyciu paliwa. W przypadku tych wersji Nowego Daily, które są zaliczane do kategorii „heavy duty” (homologacja zgodna z Dyrektywą 2005/55) oraz wersji Natural Power, został utrzymany certyfikat zgodności z normą czystości spalin EEV (Enhanced Environmentally friendly Vehicle), która jest nadal najbardziej pod tym względem restrykcyjną normą w Europie.
2,3 litrowy silnik FPT Industrial ma zwiększony moment obrotowy do 320 Nm oraz posiada nowy wielostopniowy system wtrysku paliwa Multijet II, który optymalizuje proces spalania, przynoszą godne odnotowania korzyści takie jak niższy poziom hałasu wytwarzany przez sam silnik, niższe zużycie paliwa oraz niższa emisja spalin.
Technologia redukcji emisji spalin w silnikach dieslowskich to nadal zaawansowany układ EGR z udoskonalonym sterowaniem, zapewniającym dokładną dystrybucję zawracanych gazów pomiędzy cylindry silnika oraz filtr cząstek stałych (DPF) w standardzie. Architektura układu wydechowego i logika działania układu EGR zostały zoptymalizowane ze zwróceniem szczególnej uwagi na cykl jazdy miejskiej.

W Nowym Daily, poszanowanie środowiska naturalnego idzie w parze z poszanowaniem innych użytkowników dróg co przejawia się w tym, że inżynierowie Iveco zastosowali w nowym pojeździe aktywne środki bezpieczeństwa, które pomagają zmniejszyć liczbę wypadków na drogach. W nowym pojeździe wprowadzono światła dzienne, a także nową funkcjonalność w postaci świateł przeciwmgielnych na zakrętach, które zapewniają kierowcom nowych pojazdów użytkowych Daily to, że widzą i są dobrze widziani.
W standardowym wyposażeniu nowego Daily można również znaleźć nowy układ bezpieczeństwa ESP 9 z aktywnymi czujnikami, który zawiera układ ABS oraz układ EBD (elektronicznego rozdziału siły hamowania), układ ASR (układ kontroli trakcji), układ MSR (zarządzanie prędkością obrotową silnika, aby kontrolować operację hamowania silnikiem przy nadmiernej prędkości obrotowej), układ ESP (kontrola stabilności), HBA (hydrauliczny asystent hamowania gwarantujący maksymalnie skuteczne hamowanie w nagłych sytuacjach), układ umożliwiający zatrzymanie pojazdu na wzniesieniu (Hill holder), układ LAC (sterowanie siłą hamowania w zależności od obciążenia ładunkiem), układ TSM (ograniczanie kołysania przyczepy), układ HRB (hydrauliczne wspomaganie hamowania na tylnych kołach), układ HFC (hydrauliczny układ kompensacji zmniejszenia siły hamowania przy zjawisku fadingu), układ RMI (zapobiegający utracie stabilności) oraz układ ROM (zapobiegający przewróceniu).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Iveco Daily
Iveco Daily
Cena podstawowa już od: 114 918 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-14

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.