mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe Jeepy już za niedługo

Nowe Jeepy już za niedługo

Jeep planuje powiększyć europejską sprzedaż z 25 tysięcy aut rocznie aż do 125 tysięcy do 2014 roku. Nasz kontynent odegra główną rolę w planie Marchionne, który zakłada podwojenie globalnej sprzedaży marki z 420 do 800 tysięcy sztuk.

Nowe Jeepy już za niedługo
- Nasze plany dla Europy są ambitne, jednak wykonalne. Stary Kontynent jest dla nas niesamowicie ważnym rynkiem. Jesteśmy tu od 30 lat, czyli połowę czasu naszego międzynarodowego bytu na rynkach światowych - powiedział szef Jeepa Mike Manley.

Dodał, że Jeep pokaże niebawem nowe produkty, w tym małego SUV-a, a także rozwinie sieć dealerską z 430 do 650 punktów do 2014 roku. Nowymi modelami będą też trzy ekonomiczne SUV-y, które zapewnią wzrost sprzedaży w krajach, w których płaci się podatek od ilości emitowanych gazów do atmosfery. Najmniejsze auto z tych wszystkich to samochód, bazujący na technologii Fiata, roboczo nazwany B-SUV, który będzie produkowany w meksykańskiej fabryce od końca 2013 bądź początku 2014 roku i sprzedawany w Europie oraz Północnej i Południowej Ameryce.

Drugim modelem jest nastepca Cherokee (zwanego w Stanach Liberty). Produkcja także ruszy w podobnym okresie jak ta pierwszego samochodu. Wóz będzie miał napęd na wszystkie koła jako standard oraz szeroki wachlarz silników, w tym dwulitrową fiatowską jednostkę MultiAir o mocy 170 koni mechanicznych. Robocza nazwa - B-SUV.

Trzecim samochodem będzie kompaktowy SUV, który ma zostać następcą modelu Compass/Patriot. W Europie pojawi się on w połowie 2013 roku, a produkowany będzie we włoskiej fabryce Fiata w Mirafiori. Roboczo nazwany C-SUV, samochód oferowany będzie z napędem na jedną oraz wszystkie osie.

Podobne wiadomości:

Fiat Freemont – pierwsze wideo

auto motor i sport 0000-00-00

Francja dopłaci do zakupu nowych aut

Francja dopłaci do zakupu nowych aut

Finanse i prawo 2017-09-18

Komentuj:

~sdf 2011-04-29

Juuuż za roook matuuuura... :)

~dr. Katz 2011-04-29

Pisane po pijaku czy na kacu...? C-SUW będzie miał napęd na dwie, albo na wszystkie osie? To ile ma tych osi? 3,4,5,6....? Napewno chodziło o napęd na dwa lub wszystkie koła, których zapewne pojazd ma cztery. A jeżeli ma więcej - proszę o fotki!

~gerg1 2011-04-29

Kto to pisał?? Może zbyt rano :) . Meksykańska fabryka w Meksyku?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.