mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe MG na bazie Smarta

Nowe MG na bazie Smarta

Brytyjska grupa Kimber zebrała wysokiej klasy specjalistów z europejskiej branży motoryzacyjnej, aby przywrócić do życia upadłe MG. Nowe, sportowe samochody będą się opierać na technologii zaczerpniętej ze Smarta.

Do 2011 roku grupa Kimber planuje stworzyć dwa samochody sportowe, których roczna produkcja będzie się utrzymywać na poziomie 19 tysięcy sztuk. Pierwszym samochodem, który ma trafić na rynek, będzie roadster bazujący na samochodzie Smarta. Produkcja pierwowzoru została wstrzymana z powodu niskiej sprzedaży. Drugi samochód będzie również utrzymany w podobnej konwencji. Zaczerpnięto w nim kilka elementów z samochodu MG TF, który przestał być produkowany, po upadku koncernu MG Rover w kwietniu.

Firmy Kimber i Smart podpisały notę, na mocy której Brytyjczycy są upoważnieni do modyfikacji, produkcji i sprzedaży wcześniejszych modeli Smarta pod swoją marką. W tym czasie prowadzone są negocjacje z chińską firmą Nanjing Automobile o możliwość wykorzystania w nowo powstałych modelach marki MG Rover, będącej własnością Chińczyków. Prawdopodobnie sportowe modele będą nosić nazwę Midget, wykorzystywaną na przełomie lat 60/70.

Według zapowiedzi, produkcja ruszy pełną parą już na początku przyszłego roku, po targach genewskich, na których samochód ma zadebiutować. W pierwszym roku fabrykę powinno opuścić 7 tysięcy roadsterów, lecz do trzeciego roku liczba ma wzrosnąć do 11 tysięcy.

Pojazdy mają być napędzane trzycylindrowym silnikiem wyprodukowanym przez Mitsubishi, który będzie także zastosowany w drugiej generacji Smarta ForTwo. Bezsprzęgłowa, sześciostopniowa skrzynia biegów zostanie zastąpiona konwencjonalną przekładnią ze względu na głosy krytyki jakie otrzymywała. 

W tym samym czasie firma Nanjing zapowiedziała rozpoczęcie w przyszłym roku produkcji modeli MG 5 i MG 7, które w pierwszej kolejności trafią na rynek brytyjski i hiszpański.

Tematy w artykule: MG Rover

Podobne wiadomości:

MG: Bo koncept musi być ciekawy

MG: Bo koncept musi być ciekawy

Premiery 2012-04-24

Pierwszy nowy MG od 15 lat

Pierwszy nowy MG od 15 lat

Premiery 2010-10-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.