mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe MINI SUV`em?

Nowe MINI SUV`em?

Wiadomo już, że BMW zaprezentuje w tym roku nowy model marki MINI o nazwie Clubman. To jednak nie koniec niespodzianek jakie szykuje firma. Według niepotwierdzonych informacji wewnątrz koncernu ważą się właśnie losy modelu z segmentu SUV.

Nowe MINI SUV`em?

Auto nie będzie jednak typowym, wielkim modelem z segmentu sportowo-rekreacyjnego. Pod względem wielkości będzie on raczej należał do półki kompaktów, podrasowanych do delikatnej jazdy off-roadowej. Ostateczna nazwa dla nadchodzącego projektu nie została jeszcze wybrana, ale całkiem możliwe jest, że przejmie on nazwę po jednym z legendarnych modeli jak Austin Ant czy MINI Moke.

Zaprojektowany w amerykańskim studiu designerskim BMW w Kalifornii, kompaktowy SUV będzie przeznaczony do sprzedaży wyłącznie na rynek amerykański. Przynajmniej na dobry początek. Jego montaż będzie się odbywać w fabryce w Spartanburgu, tuż obok BMW X5 oraz Z4. Dokładniejsza data premiery nie jest jeszcze znana, ale wiadomo już, że nie nastąpi to prędzej niż przed końcem tej dekady.

Czytaj także:

A jednak Clubman! (2007-03-07)

MINI "Clubman" już w kwietniu! (2007-01-08)

Zapowiedź nowego MINI (2006-11-16)

Zobacz koniecznie: Wszystko o MINI
Tematy w artykule: MINI

Podobne wiadomości:

Top 7 udanych powrotów

Top 7 udanych powrotów

Aktualności 2015-08-29

Mini Clubman po raz drugi

Mini Clubman po raz drugi

Premiery 2015-06-24

Komentuj:

~damjan 2007-06-09

a dlaczego niby??? czy to znaczy ze firmy, marki nie mogą sie rozwijać? w [prowadzać nowe produkty, modele, gdyby tak było to motoryzacja byłaby nudna jak flaki z olejem i ni ebyłoby żadnego postępu przynajmniej jesli chodzi o takie aspekty jak np. design

~MiCHaŁ 2007-06-08

Bezczeszczenie legendy . . .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.