mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe Mitsubishi Pajero dopiero w 2015

Nowe Mitsubishi Pajero dopiero w 2015

Flagowy SUV Mitsubishi na rynku jest już dość długo  i jak nakazują dzisiejsze kanony motoryzacyjne chyba czas najwyższy, by Japończycy wprowadzili na rynek nadstępce. Ci jednak nie spieszą się z tym.

Nowe Mitsubishi Pajero dopiero w 2015
Obecna generacja Pajero, które na innych rynkach występuje pod nazwą Montero lub Shogun debiutowała w 2006 roku. Siedmioletnia obecność na rynku to w motoryzacji wieczność. Okazuje się, że debiut następcy został przesunięty na co najmniej na rok 2015.

Powody takiej decyzji wytłumaczył Ryugo Nakao, szef Projektów i Strategii marki Mitsubishi w jednym z wywiadów udzielonych podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Nakao wyjaśnił, że japoński producent ma ograniczone zasoby i obecnie firma musi przesunąć debiut nowego Pajero o dwa do trzech lat.

Hakao zdradził również, że nadchodząca generacja dużego SUVa marki Mitsubishi będzie bardziej luksusowa od poprzednika, ale zachowa jego właściwości terenowe. Japoński producent rozważa również wprowadzenie na rynek wersji hybrydowej.

Patrząc na całą sytuację z drugiej strony można stwierdzić, że Mitsubishi nie ma się co spieszyć z wprowadzeniem na rynek nowej generacji. Obecna z zewnątrz prezentuje się bardzo dobrze, a i w terenie nie ma się czego wstydzić. Bryła nadwozia jest prosta, tak jak przystało na terenówkę czy też SUVa, którym bez obaw wjedziemy w poważniejszy teren. To duży plus Pajero. Jeśli ktoś natomiast szuka nowości w gamie to na naszym runku swój wzrok może skierować w stronę debiutującego niedawno Mitsubishi Pajero Sport.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mitsubishi Pajero
Mitsubishi Pajero
Cena podstawowa już od: 229 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja...

Aktualności 2017-02-17

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Aktualności 2017-02-16

Komentuj:

~Stefan 2013-03-14

Też mi nowość, samochód sprzedawany od 2008 roku na innych rynkach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.