mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe Mondeo przyjazne dla alergików

Nowe Mondeo przyjazne dla alergików

Osoby zastanawiające się nad kupnem nowej generacji Forda Mondeo będą miały jeszcze jeden pretekst aby sobie go sprawić. Otóż otrzymał on właśnie nagrodę za przyjazne wnętrze dla alergików, przyznawaną przez niemiecki TUV.

Nowe Mondeo przyjazne dla alergików

Odznaczenie zostało nadane podczas trwającego właśnie w Wielkiej Brytanii tygodnia alergii. Wraz z innymi modelami z zestawienia takimi jak Focus, Galaxy, C-MAX i S-MAX Ford oferuje już pięć samochodów, które mają spełnić oczekiwania rosnącej liczbie klientów poszukujących produkty przyjazne dla alergików. Wspomniane modele Forda są pierwszymi na świecie, którym udało się przejść najnowsze standardy TUV.

Proces certyfikacji niemieckiego TUV sprawdzał czy materiały użyte do wykończenia wnętrza w samochodzie zostały dobrane w ten sposób, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia u użytkownika alergii do poziomu minimalnego. Intensywne testy na ponad stu częściach wyposażenia przy pomocy różnych środków chemicznych udowodniły jakość i solidność wykonania. Dodatkowo elementy, które wystawione są na dłuższe próby kontaktu z ludzką skórą (kierownica, pokrywy foteli, pasy bezpieczeństwa) zostały przetestowane dermatologicznie.

Kluczowy dla alergików element jak filtr przeciwpyłowy również został zbadany. Okazało się, że działa bez jakichkolwiek zastrzeżeń, wyłapując wszystkie cząsteczki z powietrza wpadającego do kabiny samochodu. Konstruktorzy Forda, myśląc o osiągnięciu certyfikatu, zrezygnowali z używania materiałów takich jak lateks, chrom czy nikiel. Zwiększają one bowiem ryzyko alergii.

Dowiedz się więcej na temat marki Ford

Czytaj także:

Nowa Fiesta nie będzie Fiestą?  (2007-05-18)

Światowa Fiesta  (2007-05-15)

Nowe Mondeo autem firmowym roku  (2007-05-14)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Mondeo
Ford Mondeo
Cena podstawowa już od: 90 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford Mondeo Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Ford Mondeo

Podobne wiadomości:

Ford i Amazon rozpoczynają współpracę

Ford i Amazon rozpoczynają współpracę

Technika 2017-01-20

Ford Mustang przeszedł delikatny lifting

Ford Mustang przeszedł delikatny lifting

Premiery 2017-01-18

Komentuj:

~Nikodem 2007-05-27

Niech kupią sobie chevroleta.

~Artur 2007-05-23

A co z osobami, które mają alergię na Forda?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda wyprodukowała milionowy silnik EA211
Skoda wyprodukowała milionowy silnik EA211
Czeski producent wyprodukował kilka dni temu milionowy egzemplarz silnika TSI z serii EA211. Jedna z najpopularniejszych jednostek koncernu Volkswagen jest produkowana od 2012 roku.