mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe Porsche 911 - z napędem hybrydowym i elektrycznym

Nowe Porsche 911 - z napędem hybrydowym i elektrycznym

Kolejna generacja kultowego Porsche 911 pojawi się już w przyszłym roku. Producent przewiduje wariant z napędem hybrydowym i elektrycznym.

Nowe Porsche 911 - z napędem hybrydowym i elektrycznym
Aktualnie na rynku oferowane jest szóste wcielenie 911-nastki. Model oznaczony symbolem 991 przeszedł niedawno małą rewolucję, gdyż miejsce wolnossących jednostek napędowych w znacznej mierze zajęły silniki turbodoładowane. Nowa generacja przyniesie kolejne zmiany. W gamie pojawią się odmiany hybrydowe, a producent nie wyklucza nawet wersji z napędem elektrycznym.

Inżynierowie potwierdzili, że pracują nad odpowiednim rozłożeniem masy pojazdu po dołożeniu baterii. Wyważenie kultowego Porsche nigdy nie było łatwym zadaniem z uwagi na silnik umieszczony z tyłu, a teraz przed niemieckimi specami stoi jeszcze większe wyzwanie.

Wersja hybrydowa w ofercie jest niezbędna, aby spełnić normy emisji CO2 obowiązujące od 2020 roku.

Elektryczne Porsche 911 skorzystałoby z doświadczeń inżynierów, którzy pracowali nad Audi R8 e-tron, ale ostateczna decyzja w sprawie tego modelu jeszcze nie zapadła. Ambitny projekt mogą pogrzebać słabe wyniki sprzedaży elektrycznego Audi, choć rynek cały czas ewoluuje. Dlatego Niemcy cały czas rozważają opłacalność takiej inwestycji.

O nowym Porsche 911 nie wiemy zbyt wiele. Auto otrzyma zestaw wirtualnych zegarów na wzór rozwiązania stosowanego w Audi. Miejsce tradycyjnych wskaźników zajmie ekran z możliwością personalizacji. Wyświetlimy na nim interesujące nas dane, wskazówki nawigacji, czy informacje z komputera pokładowego.

Fanów tradycyjnych rozwiązań możemy jednak uspokoić, bo z gamy nie znikną wersje napędzane silnikiem benzynowym. Bazowe modele nadal będą wyposażone w 3-litrowy motor twin turbo znany z obecnej Carrery. Wiedząc jednak, jak inżynierowie spisali się przy modelu 918 Spyder – nie powinniśmy obawiać się nowych rozwiązań.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche 911
Porsche 911
Cena podstawowa już od: 488 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Porsche 911 Wszystko o Porsche
Tematy w artykule: Porsche Porsche 911

Podobne wiadomości:

Porsche 911 Turbo S Exclusive Series - jeszcze szybciej i drożej

Porsche 911 Turbo S Exclusive Series -...

Samochody luksusowe 2017-06-21

Porsche Macan - 51 tys. egzemplarzy do serwisu

Porsche Macan - 51 tys. egzemplarzy do...

Aktualności 2017-05-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman