mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe Porsche 911 - z napędem hybrydowym i elektrycznym

Nowe Porsche 911 - z napędem hybrydowym i elektrycznym

Kolejna generacja kultowego Porsche 911 pojawi się już w przyszłym roku. Producent przewiduje wariant z napędem hybrydowym i elektrycznym.

Nowe Porsche 911 - z napędem hybrydowym i elektrycznym
Aktualnie na rynku oferowane jest szóste wcielenie 911-nastki. Model oznaczony symbolem 991 przeszedł niedawno małą rewolucję, gdyż miejsce wolnossących jednostek napędowych w znacznej mierze zajęły silniki turbodoładowane. Nowa generacja przyniesie kolejne zmiany. W gamie pojawią się odmiany hybrydowe, a producent nie wyklucza nawet wersji z napędem elektrycznym.

Inżynierowie potwierdzili, że pracują nad odpowiednim rozłożeniem masy pojazdu po dołożeniu baterii. Wyważenie kultowego Porsche nigdy nie było łatwym zadaniem z uwagi na silnik umieszczony z tyłu, a teraz przed niemieckimi specami stoi jeszcze większe wyzwanie.

Wersja hybrydowa w ofercie jest niezbędna, aby spełnić normy emisji CO2 obowiązujące od 2020 roku.

Elektryczne Porsche 911 skorzystałoby z doświadczeń inżynierów, którzy pracowali nad Audi R8 e-tron, ale ostateczna decyzja w sprawie tego modelu jeszcze nie zapadła. Ambitny projekt mogą pogrzebać słabe wyniki sprzedaży elektrycznego Audi, choć rynek cały czas ewoluuje. Dlatego Niemcy cały czas rozważają opłacalność takiej inwestycji.

O nowym Porsche 911 nie wiemy zbyt wiele. Auto otrzyma zestaw wirtualnych zegarów na wzór rozwiązania stosowanego w Audi. Miejsce tradycyjnych wskaźników zajmie ekran z możliwością personalizacji. Wyświetlimy na nim interesujące nas dane, wskazówki nawigacji, czy informacje z komputera pokładowego.

Fanów tradycyjnych rozwiązań możemy jednak uspokoić, bo z gamy nie znikną wersje napędzane silnikiem benzynowym. Bazowe modele nadal będą wyposażone w 3-litrowy motor twin turbo znany z obecnej Carrery. Wiedząc jednak, jak inżynierowie spisali się przy modelu 918 Spyder – nie powinniśmy obawiać się nowych rozwiązań.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche 911
Porsche 911
Cena podstawowa już od: 488 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Porsche 911 Wszystko o Porsche
Tematy w artykule: Porsche Porsche 911

Podobne wiadomości:

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Aktualności 2017-07-31

Felgi z włókna węglowego dla Porsche 911

auto motor i sport 2017-08-29

Porsche wprowadza do oferty felgi wykonane z plecionego włókna węglowego, przeznaczone dla modelu 911 Turbo S Exclusive Series.

Komentuj:

~Ale czy pokona Toyote Prius??? 2017-09-01

Ale czy pokona Toyote Prius???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando