mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe Porsche 911 - z napędem hybrydowym i elektrycznym

Nowe Porsche 911 - z napędem hybrydowym i elektrycznym

Kolejna generacja kultowego Porsche 911 pojawi się już w przyszłym roku. Producent przewiduje wariant z napędem hybrydowym i elektrycznym.

Nowe Porsche 911 - z napędem hybrydowym i elektrycznym
Aktualnie na rynku oferowane jest szóste wcielenie 911-nastki. Model oznaczony symbolem 991 przeszedł niedawno małą rewolucję, gdyż miejsce wolnossących jednostek napędowych w znacznej mierze zajęły silniki turbodoładowane. Nowa generacja przyniesie kolejne zmiany. W gamie pojawią się odmiany hybrydowe, a producent nie wyklucza nawet wersji z napędem elektrycznym.

Inżynierowie potwierdzili, że pracują nad odpowiednim rozłożeniem masy pojazdu po dołożeniu baterii. Wyważenie kultowego Porsche nigdy nie było łatwym zadaniem z uwagi na silnik umieszczony z tyłu, a teraz przed niemieckimi specami stoi jeszcze większe wyzwanie.

Wersja hybrydowa w ofercie jest niezbędna, aby spełnić normy emisji CO2 obowiązujące od 2020 roku.

Elektryczne Porsche 911 skorzystałoby z doświadczeń inżynierów, którzy pracowali nad Audi R8 e-tron, ale ostateczna decyzja w sprawie tego modelu jeszcze nie zapadła. Ambitny projekt mogą pogrzebać słabe wyniki sprzedaży elektrycznego Audi, choć rynek cały czas ewoluuje. Dlatego Niemcy cały czas rozważają opłacalność takiej inwestycji.

O nowym Porsche 911 nie wiemy zbyt wiele. Auto otrzyma zestaw wirtualnych zegarów na wzór rozwiązania stosowanego w Audi. Miejsce tradycyjnych wskaźników zajmie ekran z możliwością personalizacji. Wyświetlimy na nim interesujące nas dane, wskazówki nawigacji, czy informacje z komputera pokładowego.

Fanów tradycyjnych rozwiązań możemy jednak uspokoić, bo z gamy nie znikną wersje napędzane silnikiem benzynowym. Bazowe modele nadal będą wyposażone w 3-litrowy motor twin turbo znany z obecnej Carrery. Wiedząc jednak, jak inżynierowie spisali się przy modelu 918 Spyder – nie powinniśmy obawiać się nowych rozwiązań.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche 911
Porsche 911
Cena podstawowa już od: 488 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Porsche 911 Wszystko o Porsche
Tematy w artykule: Porsche Porsche 911

Podobne wiadomości:

Nowe Porsche 911 będzie hybrydą - co już...

auto motor i sport 2017-07-04

Premiera siódmej generacji Porsche 911 zbliża się wielkimi krokami. Co wiemy o następcy kultowego modelu?

Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą

Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed...

Aktualności 2017-08-29

Komentuj:

~Ale czy pokona Toyote Prius??? 2017-09-01

Ale czy pokona Toyote Prius???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.