mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe Suzuki wjeżdża na polski rynek

Nowe Suzuki wjeżdża na polski rynek

Suzuki Kizashi to całkowicie nowy model, będący pierwszym w historii Suzuki należącym do segmentu D. Jeszcze w tym roku Kizashi trafi do sprzedaży w polskiej sieci dealerów japońskiej marki.

Nowe Suzuki wjeżdża na polski rynek
Suzuki dosyć długo celebrowało moment wprowadzenia tego modelu na rynek. A może po prostu Japończycy nie byli do końca przekonani o słuszności takiego kroku. Pierwszy prototyp modelu Kizashi został zaprezentowany podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie w 2007 roku. Drugi prototyp Kizashi został przedstawiony pół roku później, na 78 Międzynarodowym Salonie Samochodowym  w Genewie, z kolei odsłona Kizashi 3 miała miejsce na New York International Auto Show. Entuzjastyczne reakcje publiczności sprawiły, że Suzuki Motor Corporation podjęło decyzję o rozpoczęciu produkcji tego modelu.

Kizashi to najnowsze dziecko Suzuki, szósty model w światowej gamie pojazdów marki. Z pewnością wprowadzi nową jakość do segmentu D. Odważną stylistykę, pełną sportowych ale i eleganckich linii, wysoką jakość wykonania, bogate wyposażenie i wreszcie dynamiczne osiągi i komfortowe własności jezdne.

Sprzedaż modelu Kizashi rozpoczęła się wiosną tego roku w Ameryce i w Szwajcarii. W polskich salonach sprzedaży, Kizashi w wersji Sport zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Do napędu Kizashi służy czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2,4 litra, mocy maksymalnej 178 KM i maksymalnym momencie obrotowym 230 Nm (4 000 obr/min). Współpracuje on z manualną, 6-biegową skrzynią i systemem przeniesienia napędu na przednią oś lub z bezstopniową przekładnią CVT i napędem na obie osie (i-AWD). Zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi 7,9 (2WD 6MT) oraz 8,3 (4WD CVT).

Podobne wiadomości:

Suzuki i Toyota pracują razem

Suzuki i Toyota pracują razem

Aktualności 2016-10-13

Suzuki pojedzie na Księżyc

Suzuki pojedzie na Księżyc

Aktualności 2016-08-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport