mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe TSI i siedmiobiegowe DSG

Nowe TSI i siedmiobiegowe DSG

Volkswagen zaprezentował niedawno w Wiedniu podczas międzynarodowego sympozjum dwie swoje nowości - kolejną wersję silnika TSI oraz siedmiobiegową skrzynię DSG. Oba rozwiązania pojawią się na rynku już w drugiej połowie roku.

Nowe TSI i siedmiobiegowe DSG

Silniki TSI stanowią propozycję koncernu Volkswagen w globalnej walce branży motoryzacyjnej z zanieczyszczaniem środowiska. Jednostki o małej pojemności (obecnie tylko 1,4 litra), relatywnie dużej mocy zadowalają się niewielką ilością paliwa. To zasługa kombinacji bezpośredniego wtrysku z turbodoładowaniem.

Do obecnej gamy dwóch wersji silnika TSI (140 i 170 KM) dołączy najsłabsza jednostka, która dysponować będzie mocą 122 koni mechanicznych. W porównaniu do niewiele słabszej jednostki 1,6 FSI (115 KM), silnik TSI dysponuje o 30 procent wyższym maksymalnym momencie obrotowym (200 Nm w porównaniu do 155 Nm). W niskim zakresie obrotów moment obrotowy jest wyższy nawet o 66 procent. Mimo większej mocy i lepszej charakterystyki przebiegu momentu obrotowego udało się nawet nieznacznie zmniejszyć zużycie paliwa (od ok. 5-10%).

Pod względem technicznym najsłabsza jednostka TSI różni się od swoich mocniejszych braci właściwie jednym, ale zasadniczym szczegółem. Za zwiększoną moc odpowiada wyłącznie standardowe turbodoładowanie, bez dodatkowego kompresora.

Po raz pierwszy do seryjnej produkcji trafi także siedmiobiegowa skrzynia DSG, czyli automatyczna przekładnia wykorzystująca podwójne sprzęgło. Dodanie jeszcze jednego przełożenia pozwoli ograniczyć zużycie paliwa. Skrzynia ta będzie dostępna z prawie wszystkimi modelami Volkswagena, od Polo po Passata.

Oczywiście nie zabraknie też kombinacji dwóch nowości niemieckiego koncernu. Przykładowo, Golf wyposażony w silnik TSI 122 KM oraz siedmiobiegową skrzynię DSG będzie uzyskiwał spalanie na poziomie 5,9 l/100 km.

Zobacz więcej o samochodach marki Volkswagen

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen

Podobne wiadomości:

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Aktualności 2017-12-18

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Aktualności 2017-08-29

Komentuj:

~race 2009-08-13

VW jest solidny ale nie ma to jak Mitsubishi :)

~VW 2009-06-18

VW TO POTĘGA !!!

~alex 2008-03-19

do Miet Jak można pisać takie głupoty... porazka 1,4 TSI 140 KM w Touranie w mieście pali około 9 litrów a srednio wychodzi około 7 litrów na 100 i to przy ostrej jeździe

~KML 2007-08-20

Tak zgadzam sie to jest technika i potęga VW i tyle !!! VW robi świetne samochody.

~vw 2007-05-24

TO JEST TECHNIKA VW !!! POTEGA KONCERNU VW!! BRAWO

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S19 - ruszają pierwsze prace
Droga S19 - ruszają pierwsze prace
GDDKiA poinformowała w środę o dużym zainteresowaniu biur projektowych odcinkiem Via Carpatia pomiędzy Lublinem a Lubartowem. Aż 11 firm stanęło jest zainteresowanych opracowaniem koncepcji programowej 24-kilometrowego fragmentu trasy S19.