Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe Twingo ze Słowenii

Nowe Twingo ze Słowenii

Renault podjęło ostateczną decyzję w sprawie miejsca produkcji nowej generacji modelu Twingo. Najmniejszy reprezentant francuskiej marki będzie budowany w słoweńskiej miejscowości Novo Mesto.

Nowe Twingo ze Słowenii

Na przystosowanie linii produkcyjnych Renault zamierza wydać 400 milionów euro i zatrudnić dodatkowo 700 osób. Łącznie w fabryce będzie wówczas 3000 miejsc pracy.

W słoweńskich zakładach rozpoczęły się już pierwsze instalacje nowych maszyn, które mają zagwarantować roczny wolumen produkcji na poziomie 210 tys. egzemplarzy modelu Twingo i starszej generacji Clio II, która nadal dostępna jest w sprzedaży. Dzięki zastosowaniu nowych systemów produkcji koszty poniesione na inwestycje mają być o 25% niższe w porównaniu z uruchomieniem produkcji Clio III.

Renault Twingo pojawi się w sprzedaży już 15. czerwca. W pierwszej kolejności samochód trafi do Francji, Włoch i Słowenii, zaś we wrześniu będzie już dostępne w większości krajów europejskich. Do Polski nowy model zawita jednak dopiero w przyszłym roku.

Grupa Renault zajmująca mocną pozycję na rynku małych samochodów, sprzedała ponad 2,4 mln Twingo od chwili wprowadzenia tego modelu na rynek w kwietniu 1993. Nowe Twingo, wpisuje się w ramy Kontraktu Renault 2009, zakładającego pojawienie się 26 nowych produktów, w tym 13 przeznaczonych dla nowych grup docelowych.

Czytaj także:

Twingo: Teraz w Genewie, w sprzedaży na jesień 2007-03-07

Sportowy krasnal od Renault 2006-09-27

Nowe Twingo ujawnia się 2006-08-18

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Renault Twingo
Renault Twingo
Cena podstawowa już od: 35 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault Twingo Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Renault Twingo

Podobne wiadomości:

Renault Megane Sedan - następca Fluence

Renault Megane Sedan - następca Fluence

Premiery 2016-07-13

Renault pracuje nad nowym Megane RS

Renault pracuje nad nowym Megane RS

Aktualności 2016-07-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rząd zablokuje Ubera?
Rząd zablokuje Ubera?
Rząd przygotowuje nowelizację ustawy o transporcie drogowym, która może skutecznie ograniczyć działalność Ubera w Polsce. Kierowcy pracujący na rzecz amerykańskiej firmy będą musieli uzyskać licencję jak taksówkarze, a w dowodzie rejestracyjnym samochodu będzie musiała pojawić się odpowiednia adnotacja.