mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe Twingo ze Słowenii

Nowe Twingo ze Słowenii

Renault podjęło ostateczną decyzję w sprawie miejsca produkcji nowej generacji modelu Twingo. Najmniejszy reprezentant francuskiej marki będzie budowany w słoweńskiej miejscowości Novo Mesto.

Nowe Twingo ze Słowenii

Na przystosowanie linii produkcyjnych Renault zamierza wydać 400 milionów euro i zatrudnić dodatkowo 700 osób. Łącznie w fabryce będzie wówczas 3000 miejsc pracy.

W słoweńskich zakładach rozpoczęły się już pierwsze instalacje nowych maszyn, które mają zagwarantować roczny wolumen produkcji na poziomie 210 tys. egzemplarzy modelu Twingo i starszej generacji Clio II, która nadal dostępna jest w sprzedaży. Dzięki zastosowaniu nowych systemów produkcji koszty poniesione na inwestycje mają być o 25% niższe w porównaniu z uruchomieniem produkcji Clio III.

Renault Twingo pojawi się w sprzedaży już 15. czerwca. W pierwszej kolejności samochód trafi do Francji, Włoch i Słowenii, zaś we wrześniu będzie już dostępne w większości krajów europejskich. Do Polski nowy model zawita jednak dopiero w przyszłym roku.

Grupa Renault zajmująca mocną pozycję na rynku małych samochodów, sprzedała ponad 2,4 mln Twingo od chwili wprowadzenia tego modelu na rynek w kwietniu 1993. Nowe Twingo, wpisuje się w ramy Kontraktu Renault 2009, zakładającego pojawienie się 26 nowych produktów, w tym 13 przeznaczonych dla nowych grup docelowych.

Czytaj także:

Twingo: Teraz w Genewie, w sprzedaży na jesień 2007-03-07

Sportowy krasnal od Renault 2006-09-27

Nowe Twingo ujawnia się 2006-08-18

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Renault Twingo
Renault Twingo
Cena podstawowa już od: 36 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault Twingo Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Renault Twingo

Podobne wiadomości:

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Renault Scenic z nowym silnikiem

Renault Scenic z nowym silnikiem

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że już od poniedziałku można korzystać z nowej usługi w ramach systemu Historia Pojazdu. Funkcjonalność rozszerzono o zagraniczne samochody, które do tej pory nie były ujęte w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a pojawiły się w ofertach sprzedaży.