mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe Twingo ze Słowenii

Nowe Twingo ze Słowenii

Renault podjęło ostateczną decyzję w sprawie miejsca produkcji nowej generacji modelu Twingo. Najmniejszy reprezentant francuskiej marki będzie budowany w słoweńskiej miejscowości Novo Mesto.

Nowe Twingo ze Słowenii

Na przystosowanie linii produkcyjnych Renault zamierza wydać 400 milionów euro i zatrudnić dodatkowo 700 osób. Łącznie w fabryce będzie wówczas 3000 miejsc pracy.

W słoweńskich zakładach rozpoczęły się już pierwsze instalacje nowych maszyn, które mają zagwarantować roczny wolumen produkcji na poziomie 210 tys. egzemplarzy modelu Twingo i starszej generacji Clio II, która nadal dostępna jest w sprzedaży. Dzięki zastosowaniu nowych systemów produkcji koszty poniesione na inwestycje mają być o 25% niższe w porównaniu z uruchomieniem produkcji Clio III.

Renault Twingo pojawi się w sprzedaży już 15. czerwca. W pierwszej kolejności samochód trafi do Francji, Włoch i Słowenii, zaś we wrześniu będzie już dostępne w większości krajów europejskich. Do Polski nowy model zawita jednak dopiero w przyszłym roku.

Grupa Renault zajmująca mocną pozycję na rynku małych samochodów, sprzedała ponad 2,4 mln Twingo od chwili wprowadzenia tego modelu na rynek w kwietniu 1993. Nowe Twingo, wpisuje się w ramy Kontraktu Renault 2009, zakładającego pojawienie się 26 nowych produktów, w tym 13 przeznaczonych dla nowych grup docelowych.

Czytaj także:

Twingo: Teraz w Genewie, w sprzedaży na jesień 2007-03-07

Sportowy krasnal od Renault 2006-09-27

Nowe Twingo ujawnia się 2006-08-18

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Renault Twingo
Renault Twingo
Cena podstawowa już od: 36 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault Twingo Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Renault Twingo

Podobne wiadomości:

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.