mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe Volvo FH

Nowe Volvo FH

„Samochód ciężarowy, który przeniesie nas daleko w przyszłość.” Tymi słowami Claes Nilsson, Prezes Volvo Trucks, opisuje nowe wersje Volvo FH i Volvo FH16, które wkrótce zostaną zaprezentowane.

Nowe Volvo FH

We środę, 5 września br., Volvo Trucks oficjalnie zaprezentuje nowe wersje doskonale sprzedającego się modelu Volvo FH i prestiżowego Volvo FH16 (obejrzyj film na http://youtu.be/Yfdbp6YspjM).
- Od blisko dwóch dekad Volvo FH zapewnia firmom transportowym bezpieczeństwo, efektywny transport i wysoką jakość. Wraz z najnowszą generacją tych pojazdów dokonaliśmy dalszego postępu we wszystkich tych trzech dziedzinach - mówi Claes Nilsson, Prezes Volvo Truck Corporation.

Wyznaczanie nowych standardów
Nigdy przedtem Volvo nie przeprowadziło tak wielu testów z udziałem kierowców i firm transportowych, by upewnić się, że nowy model spełnia najwyższe wymagania.    W rezultacie powstał produkt, który nie tylko spełnia obecne potrzeby, ale także oferuje cechy niespotykane dotąd w samochodach ciężarowych. - Klienci mieli rzeczywisty wpływ na ostateczną postać produktu i jestem przekonany, że wraz z nim wyznaczamy nowy wzorzec dla całej branży samochodów ciężarowych - mówi Claes Nilsson.

„Podobny bardziej do samochodu osobowego, niż ciężarowego"
Jednym z głównych założeń projektowych było opracowanie samochodu ciężarowego o bezapelacyjnie najlepszych na rynku właściwościach jezdnych.  Szereg udoskonaleń konstrukcyjnych nadało nowej serii Volvo FH stabilność i elastyczność, które można podziwiać w filmie zatytułowanym „Wyczyn Baleriny", dostępnym na stronie www.volvotrucks.com/fh,  w którym akrobatka Faith Dickey spaceruje po linie rozpiętej pomiędzy dwoma samochodami ciężarowymi pędzącymi z prędkością 80 km/h.
 - Przeszliśmy samych siebie.  Volvo FH jest bardziej podobne do samochodu osobowego, niż ciężarowego, jeżeli chodzi o precyzję reakcji i napawającą zaufaniem stateczność kierunkową - mówi Martin Palming, menedżer produktu w Volvo Trucks.

Rewolucyjne zawieszenie przednie
Dla nowej serii Volvo FH zaprojektowaliśmy nowe niezależne zawieszenie przednie, IFS (Individual Front Suspension), dostępne w pojazdach z kierownicą po lewej stronie.
- Volvo FH bez IFS już będzie numerem jeden na rynku, ale IFS zrewolucjonizuje podejście do właściwości jezdnych w świecie samochodów ciężarowych.  Volvo FH wyposażone w IFS będzie najlepiej trzymającym się drogi samochodem ciężarowym na świecie - mówi Martin Palming.
Niezależne zawieszenie przednie oznacza, że każde przednie koło jest zamocowane do podwozia niezależnie od drugiego i że jego ruchy nie oddziałują na to drugie koło.  Ponieważ obydwa koła przednie przemieszczają się niezależnie od siebie, jazda staje się łagodniejsza i stabilniejsza.  Dzięki wyeliminowaniu wzajemnego oddziaływania kół na siebie, wzrastają również precyzja kierowania i wyczucie drogi przez kierowcę.

Premiera zaplanowana na 5 września br.
Światowa premiera i oficjalna prezentacja nowej serii Volvo FH odbędzie się 5 września 2012 r., o godzinie 21:00 czasu środkowoeuropejskiego (CET), w Göteborgu.  Będą jej towarzyszyć równoległe uroczystości w Madrycie, Birmingham, Paryżu, Rotterdamie i Brukseli.  Ponadto, całe wydarzenie będzie można śledzić na żywo w internecie, wchodząc na stronę startową www.volvotrucks.com/fh.  
Zainteresowanie premierą jest ogromne.  Z oczywistych powodów, jak mówi Claes Nilsson:
- Volvo FH przez ponad 15 lat pozostawało motorem rozwoju zarówno Volvo Trucks, jak i firm transportowych na całym świecie.  Tę samą, doniosłą rolę będzie pełnić nowe Volvo FH.  To nowatorski samochód ciężarowy, który umieszcza kierowcę w centrum uwagi, a jednocześnie pozwala firmom transportowym osiągać jak najlepsze wyniki.  To samochód ciężarowy, który przeniesie nas daleko w przyszłość. 


Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.