mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe Volvo FH wprowadza Volvo Trucks w przyszłość

Nowe Volvo FH wprowadza Volvo Trucks w przyszłość

Od blisko 20 lat Volvo FH pozostaje flagowym modelem Volvo Trucks. Obecnie na rynek wchodzi nowa wersja tego samochodu ciężarowego. – Nowe Volvo FH w wielu dziedzinach wyznacza standardy konstrukcji samochodów ciężarowych. Na przykład, jest pierwszym pojazdem ciężarowym, który rzeczywiście wpisuje się w koncepcję społeczeństwa informacyjnego – mówi Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks.

Nowe Volvo FH wprowadza Volvo Trucks w przyszłość
- Nowe Volvo FH zapoczątkowuje nowy rozdział w historii Volvo Trucks. To niezmiernie ważny produkt, w który sporo zainwestowaliśmy - kontynuuje Claes Nilsson.
Od czasu rynkowej premiery nowej wersji Volvo FH, w 1993 roku, sprzedano ponad 650 000 tych pojazdów. To ponad 60 procent całkowitej sprzedaży Volvo Trucks.

- Volvo FH jest filarem naszej oferty. Dla wielu ludzi model FH jest synonimem Volvo Trucks. Nowa seria Volvo FH stanowi podstawę dla dalszej pomyślnej ekspansji rynkowej Volvo Trucks - podkreśla Claes Nilsson. Prace nad nowym Volvo FH trwały pięć lat.

Zwiększa rentowność firmy transportowej
Nowe Volvo FH jest nowatorskie pod każdym względem. Na nowo zaprojektowana klatka bezpieczeństwa kabiny i nowe systemy ostrzegawcze zapewniają większe niż dotychczas bezpieczeństwo bierne i czynne. Kubatura nowej kabiny jest większa nawet o jeden metr sześcienny, zależnie od wersji. Zarówno środowisko kierowcy, jak i przestrzeń wypoczynkowa zostały zoptymalizowane pod względem funkcjonalności. Inteligentne technologie zapewniają niskie zużycie paliwa, a znakomite właściwości jezdne pozwalają skrócić czasy dostawy i cieszyć się większym bezpieczeństwem na drodze.
Volvo Trucks oferuje rozwiązania dla aspektów działalności transportowej, które w największym stopniu oddziałują na rentowność: ekonomiki paliwowej, dyspozycyjności i prędkości średniej.
- Wraz z wprowadzeniem na rynek układu napędowego I-Torque, i tak już wysoce konkurencyjna gama silników została jeszcze bardziej udoskonalona, czyniąc Volvo FH doskonałym środkiem transportu, bez względu na zastosowanie. Z kolei wysoka jakość i bezpośrednia komunikacja ze stacją obsługi gwarantują dyspozycyjność. Volvo FH niewątpliwie stanie się źródłem dodatkowych zysków dla firmy transportowej. A co najważniejsze, zapewni do 10% oszczędności paliwa - mówi Claes Nilsson. Obejrzyj film na http://www.youtube.com/watch?v=C9oWvDfe3Bc

Troska o kierowcę gwarancją wyższej wydajności
Wiele uwagi podczas projektowania Volvo FH poświęcono kierowcy. Nigdy dotąd firmy transportowe i kierowcy nie byli tak głęboko zaangażowani w projektowanie nowego pojazdu w Volvo Trucks - w sumie zebrano opinie ponad 3000 kierowców. Ta bliska współpraca jest naturalnym etapem.
- Warunki pracy mają bezpośrednie przełożenie na finanse firmy transportowej. Jeżeli kierowca może wykonywać swoje obowiązki bardziej komfortowo, sprawnie i bezpiecznie, pracuje wydajniej i osiąga lepsze wyniki.
Współpraca z klientami zaowocowała szeregiem zmian w kabinie, które ułatwiają kierowcy pracę i wypoczynek.
Rozwiązania zwiększające wydajność można zobaczyć także na zewnątrz pojazdu. Jednym z nich jest bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania, usprawniający załadunek i rozładunek. Za jego pomocą kierowca może sterować zawieszeniem lub windą załadowczą albo monitorować naciski na osie, zarówno w samochodzie ciężarowym, jak i przyczepie, stojąc na zewnątrz pojazdu.
- Pilot ten oszczędza kierowcy mnóstwo czasu, ponieważ nie musi on ustawicznie wchodzić i wychodzić z kabiny podczas załadunku. Zwiększa także bezpieczeństwo - wielu kierowców ulega kontuzjom właśnie podczas wsiadania i wysiadania z kabiny - wyjaśnia Claes Nilsson.

Samochód ciężarowy, który rekrutuje dobrych kierowców
Samochód ciężarowy dostosowany do potrzeb kierowcy zapewnia firmie transportowej dodatkowe korzyści.
- Pojazdy popularne wśród kierowców łatwiej przyciągają najlepszych przedstawicieli tej profesji. A dobrzy kierowcy pozytywnie oddziałują na rentowność przewoźnika - stwierdza Claes Nilsson.
Nowe Volvo FH na wiele sposobów sprzyja osiąganiu większych zysków przez firmę transportową.
- Volvo FH jest elementem większego „ekosystemu", obejmującego serwis i stacje serwisowe, inteligentne usługi, szkolenie kierowców i wiele innych elementów. Inwestując w samochód ciężarowy Volvo, inwestujesz w nowoczesne kompleksowe rozwiązanie transportowe - zwraca uwagę Claes Nilsson.

Wspiera rozwój firm transportowych i Volvo
Dzisiejsza premiera rynkowa jest dla Volvo Trucks czymś znacznie więcej, niż tylko wprowadzeniem nowego produktu na rynek.
- Nowe Volvo FH będzie siłą napędową Volvo Trucks przez wiele następnych lat. To samochód ciężarowy, który umocni firmy transportowe w przekonaniu, że nadal warto wybierać Volvo - mówi Claes Nilsson.
Produkcja nowego Volvo FH z przeznaczeniem na rynek europejski rozpocznie się wiosną 2013 r. Claes Nilsson jest pewien, że nie znajdzie się nikt, kto mógłby być rozczarowany nową serią Volvo FH.
- Dotychczasowa seria Volvo FH przez prawie 20 lat pozostawała niezawodnym motorem rozwoju zarówno Volvo Trucks, jak i firm transportowych na całym świecie. Jestem przekonany, że nowe Volvo FH będzie odgrywać tę samą, ważną rolę przez wiele następnych lat.

Podobne wiadomości:

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na świecie

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na...

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-18

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.