mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe auta dla policjantów

Nowe auta dla policjantów

Kilka dni temu w ramach wymiany sprzętu taborowego polskich policjantów pełniących misję pokojową w Kosowie, trafiło pięć nowych samochodów terenowych. Zakupione w zeszłym roku Nissany Pathfindery zastąpią auta, które służyły tam od sześciu lat.

Nowe auta dla policjantów

Tabor przekroczy granicę z Kosowem najprawdopodobniej już jutro, natomiast cała operacja wymiany pojazdów powinna zakończyć się w niedzielę. W skład całej przesyłki wchodzi pięć modeli egzemplarzy modelu Nissan Pathfinder, które zostały pomalowane na biało, a na ich nadwoziu zawitało logo "UN" oraz sygnalizacja pojazdu uprzywilejowanego.

Nowe samochody będą mogły pomieścić aż siedmiu pasażerów. Wszystkie zostały wyposażone zgodnie z ustaleniami z policjantami, którzy stacjonują na misji w Kosowie. Pod maską każdego Pathfindera znajduje się jednostka napędowa o pojemności 2,5 litra. Jest ona w stanie wygenerować moc maksymalną rzędu 174 koni mechanicznych. Jego prędkość maksymalna wynosi 175 km/h.

Dodatkowo w aucie zaimplementowany został system napędu na cztery koła. W dbałości o komfort podróżujących funkcjonariuszy, auta zostały wyposażone w klimatyzację. Szyby i reflektory pojazdów zabezpieczono kratkami, auta mają też na wyposażeniu "szperacz" i wyciągarkę.

Czytaj także:

14-latka uciekała z prędkością 180 km/h! (2007-03-12)

Bezpieczna trójka (2007-03-08)


Podobne wiadomości:

Nissan 370Z przechodzi lifting

Nissan 370Z przechodzi lifting

Aktualności 2017-08-31

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie zaparkuje

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie...

Technika 2017-07-06

Komentuj:

~mario 2008-07-23

fajny z wyglądu nie na nadaje się w ogóle na drogi inne niz expresowe lub autostrady a awaryjność sprzęgła i tandetne przecierające się plastiki to porażka

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross