mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe centra GM w Europie

Nowe centra GM w Europie

Już wkrótce ruszy budowa dwóch nowych europejskich centrów koncernu GM. W Russelsheim otwarcie Europejskiego Centrum Designu nastapi w styczniu 2006 r., w Szwecji zaś powstanie centrum marki Saab.

Nowe centra GM w Europie

Nowa inwestycja w Russelsheim ma za zadanie wzmocnienie rozwoju produktu na terenie Europy. Ośrodek mieścił się będzie w nowoczesnym budynku w zakładach w Rüsselsheim, przystosowanym specjalnie do potrzeb projektantów.

Nowy ośrodek obejmie swoim zakresem zaawansowane prace konstrukcyjne GM Europe, zapewniając bezpośrednie połączenie i większy stopień synergii zaawansowanych prac technicznych, planowania produktu i marek.

Globalny dział stylistyki General Motors to wielonarodowy zespół, obejmujący jedenaście ośrodków na całym świecie. Biura połączone są wirtualnymi studiami, a przedsięwzięcia prowadzone są wspólnie na całym świecie. Działem zarządza Ed Welburn, wiceprezes GM ds. designu.

Jednocześnie wiadomo, iż GM Europe utworzy także w Szwecji globalne Centrum Marki Saab – centralny ośrodek marki Saab, w którym działać będzie strategiczny zespół ds. stylistyki, koncentrujący się na kwestiach związanych z Saabem.

Oprócz konstruktorów Saaba w ośrodku działać będzie zespół inżynierów i specjalistów ds. rynku, współpracując ściśle w zakresie rozwoju, ewolucji i zachowania charakteru marki Saab.

„Najważniejszym zadaniem nowego Centrum marki Saab jest stworzenie środowiska, w którym specjaliści będą mogli skoncentrować się na tym, co decyduje o unikalnym charakterze Saaba, a przez to zapewnić zachowanie tych właściwości we wszystkich aspektach: w stylistyce, w kwestiach technicznych, komunikacji marketingowej i innych” – powiedział Carl-Peter Forster, prezes GM Europe.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic