mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe centra GM w Europie

Nowe centra GM w Europie

Już wkrótce ruszy budowa dwóch nowych europejskich centrów koncernu GM. W Russelsheim otwarcie Europejskiego Centrum Designu nastapi w styczniu 2006 r., w Szwecji zaś powstanie centrum marki Saab.

Nowe centra GM w Europie

Nowa inwestycja w Russelsheim ma za zadanie wzmocnienie rozwoju produktu na terenie Europy. Ośrodek mieścił się będzie w nowoczesnym budynku w zakładach w Rüsselsheim, przystosowanym specjalnie do potrzeb projektantów.

Nowy ośrodek obejmie swoim zakresem zaawansowane prace konstrukcyjne GM Europe, zapewniając bezpośrednie połączenie i większy stopień synergii zaawansowanych prac technicznych, planowania produktu i marek.

Globalny dział stylistyki General Motors to wielonarodowy zespół, obejmujący jedenaście ośrodków na całym świecie. Biura połączone są wirtualnymi studiami, a przedsięwzięcia prowadzone są wspólnie na całym świecie. Działem zarządza Ed Welburn, wiceprezes GM ds. designu.

Jednocześnie wiadomo, iż GM Europe utworzy także w Szwecji globalne Centrum Marki Saab – centralny ośrodek marki Saab, w którym działać będzie strategiczny zespół ds. stylistyki, koncentrujący się na kwestiach związanych z Saabem.

Oprócz konstruktorów Saaba w ośrodku działać będzie zespół inżynierów i specjalistów ds. rynku, współpracując ściśle w zakresie rozwoju, ewolucji i zachowania charakteru marki Saab.

„Najważniejszym zadaniem nowego Centrum marki Saab jest stworzenie środowiska, w którym specjaliści będą mogli skoncentrować się na tym, co decyduje o unikalnym charakterze Saaba, a przez to zapewnić zachowanie tych właściwości we wszystkich aspektach: w stylistyce, w kwestiach technicznych, komunikacji marketingowej i innych” – powiedział Carl-Peter Forster, prezes GM Europe.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.