mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe centrum Produkcyjne Brembo w Dąbrowie Górniczej

Nowe centrum Produkcyjne Brembo w Dąbrowie Górniczej

Brembo, światowy lider w dziedzinie projektowania, tworzenia i rozwoju wysokiej klasy układów hamulcowych dla motoryzacji, otworzył oficjalnie swoje nowe Centrum Produkcyjne w Dąbrowie Górniczej. Nowa fabryka Brembo pozwoli na sprawniejsze zaopatrzanie lepszą obsługę zakładów produkcyjnych firm z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Włoch, które są zlokalizowane w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Fabryka w Dąbrowie Górniczej wymaga inwestycji na poziomie 100 milionów euro i jest zaprojektowana, aby tworzyć w pełni zintegrowany system produkcji, od momentu dostarczenia surowców, aż do wysłanie gotowych produktów do klientów.

Nowe centrum Produkcyjne Brembo w Dąbrowie Górniczej
- Z wielką przyjemnością otwieram nową fabrykę w Polsce, która w zasadniczy sposób umacnia naszą obecność w kraju, który staje się geograficznym centrum branży motoryzacyjnej w Europie. Nasza firma świętuje w tym roku 50 rocznicę swojej działalności, wspartej dodatkowo bardzo dobrymi wynikami finansowymi – powiedział Alberto Bombassei, Prezes Brembo, - Aby jeszcze sprawniej obsługiwać naszych międzynarodowych klientów, wciąż poszukujemy nowych możliwości inwestycyjnych. Nasze zwiększone zaangażowanie w Dąbrowie Górniczej jest wyrazem uznania dla polskich potencjału w zakresie inżynierii, techniki i produkcji.

                                                  

Fabryka w Dąbrowie Górniczej wymaga inwestycji na poziomie 100 milionów euro i jest zaprojektowana, aby tworzyć w pełni zintegrowany system produkcji, od momentu dostarczenia surowców, aż do wysłanie gotowych produktów do klientów.

Inwestycje podwajają wielkość fabryki, która obecnie wynosi 90 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej, Zwiększone jest także zatrudnienie, które obecnie liczy 1200 pracowników. Fabryka liczy 39 linii montażowych i dwie odlewnie.

Nowa fabryka Brembo w Dąbrowie Górniczej została zaprojektowana i zbudowana według najnowszych wymogów dotyczących jakości, wydajności i ochrony środowiska, aby minimalizować produkcję odpadów i maksymalizować odzysk energii. Oto kilka przykładów.

Brembo w Polsce

Firma Brembo posiada w Polsce dwa zakłady produkcyjne. Pierwszy z nich został otwarty w roku 1995 w Częstochowie i produkuje hamulce do wyposażenia seryjnego pojazdów. W 2003 roku Brembo uruchomiło drugą fabrykę w Polsce – w Dąbrowie Górniczej, która początkowo specjalizowała się w obróbce tarcz hamulcowych. W 2006 roku do zakładu została dodana odlewnia żeliwa.

Wśród firm, do których trafiają części produkowane w polskich zakładach są m.in. Audi, BMW, Daimler, Fiat, Ford, Land Rover, PSA, Volvo, Iveco oraz Schmitz Cargo Bull.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.