mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe centrum Produkcyjne Brembo w Dąbrowie Górniczej

Nowe centrum Produkcyjne Brembo w Dąbrowie Górniczej

Brembo, światowy lider w dziedzinie projektowania, tworzenia i rozwoju wysokiej klasy układów hamulcowych dla motoryzacji, otworzył oficjalnie swoje nowe Centrum Produkcyjne w Dąbrowie Górniczej. Nowa fabryka Brembo pozwoli na sprawniejsze zaopatrzanie lepszą obsługę zakładów produkcyjnych firm z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Włoch, które są zlokalizowane w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Fabryka w Dąbrowie Górniczej wymaga inwestycji na poziomie 100 milionów euro i jest zaprojektowana, aby tworzyć w pełni zintegrowany system produkcji, od momentu dostarczenia surowców, aż do wysłanie gotowych produktów do klientów.

Nowe centrum Produkcyjne Brembo w Dąbrowie Górniczej
- Z wielką przyjemnością otwieram nową fabrykę w Polsce, która w zasadniczy sposób umacnia naszą obecność w kraju, który staje się geograficznym centrum branży motoryzacyjnej w Europie. Nasza firma świętuje w tym roku 50 rocznicę swojej działalności, wspartej dodatkowo bardzo dobrymi wynikami finansowymi – powiedział Alberto Bombassei, Prezes Brembo, - Aby jeszcze sprawniej obsługiwać naszych międzynarodowych klientów, wciąż poszukujemy nowych możliwości inwestycyjnych. Nasze zwiększone zaangażowanie w Dąbrowie Górniczej jest wyrazem uznania dla polskich potencjału w zakresie inżynierii, techniki i produkcji.

                                                  

Fabryka w Dąbrowie Górniczej wymaga inwestycji na poziomie 100 milionów euro i jest zaprojektowana, aby tworzyć w pełni zintegrowany system produkcji, od momentu dostarczenia surowców, aż do wysłanie gotowych produktów do klientów.

Inwestycje podwajają wielkość fabryki, która obecnie wynosi 90 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej, Zwiększone jest także zatrudnienie, które obecnie liczy 1200 pracowników. Fabryka liczy 39 linii montażowych i dwie odlewnie.

Nowa fabryka Brembo w Dąbrowie Górniczej została zaprojektowana i zbudowana według najnowszych wymogów dotyczących jakości, wydajności i ochrony środowiska, aby minimalizować produkcję odpadów i maksymalizować odzysk energii. Oto kilka przykładów.

Brembo w Polsce

Firma Brembo posiada w Polsce dwa zakłady produkcyjne. Pierwszy z nich został otwarty w roku 1995 w Częstochowie i produkuje hamulce do wyposażenia seryjnego pojazdów. W 2003 roku Brembo uruchomiło drugą fabrykę w Polsce – w Dąbrowie Górniczej, która początkowo specjalizowała się w obróbce tarcz hamulcowych. W 2006 roku do zakładu została dodana odlewnia żeliwa.

Wśród firm, do których trafiają części produkowane w polskich zakładach są m.in. Audi, BMW, Daimler, Fiat, Ford, Land Rover, PSA, Volvo, Iveco oraz Schmitz Cargo Bull.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.