mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe centrum serwisowe MAN w Polsce

Nowe centrum serwisowe MAN w Polsce

Koncern MAN konsekwencje inwestuje w nowe serwisy mimo trudnej sytuacji gospodarczej. Od wmurowania kamienia węgielnego do otwarcia nowego serwisu Mana w Nowej Wsi Wrocławskiej minęła zaledwie 9 miesięcy. Zdaniem dyrekcji firmy strategia wzrostu oraz rozwoju sieci serwisowej w Polsce przynosi widoczne efekty. 

Nowe centrum serwisowe MAN w Polsce
Jak przekonywali obecni podczas uroczystego otwarcia stacji prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska, Jörg Mommertz oraz wiceprezes Michał Luberadzki wybór Wrocławia jako kolejnej lokalizacji uzasadniany jest faktem, że Dolny Śląsk to ważny region Polski o dużym potencjale rynkowym, a jego stolica to istotny węzeł komunikacyjny. Największą rolę w gospodarce regionu odgrywa przemysł środków transportu, maszynowy, elektrotechniczny, konstrukcji metalowych oraz przemysł spożywczy. Aglomeracja Wrocławia skupia licznych klientów i użytkowników pojazdów marki MAN a do tego panuje tutaj dobry klimat inwestycyjny.
 
W nowym obiekcie znajdą się nie tylko stacje serwisowe MAN, ale również biura sprzedaży MAN i Neoplan, MAN TopUsed oraz pełna oferta usług MAN od MAN Serwis, przez MAN Support, MAN Rental po MAN Finance.

MAN Truck & Bus Center oferować ma usługi serwisowe 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Powierzchnia użytkowa obiektu to ok. 4000 m2. Serwis posiada specjalistyczne hale warsztatowe przeznaczone do obsługi pojazdów z 5. stanowiskami naprawczymi, linią diagnostyczną, stanowiskiem napraw blacharskich, myjnią.

Magazyn części zamiennych wyposażony jest w system składowania części zamiennych oraz elektroniczny system zarządzania procesami stacji serwisowej ESA (SAP). Do tego pozwala utrzymywać wysokie stany magazynowe, co ma umożliwiać szybką obsługę serwisową. Hala warsztatowa wyposażona jest w system monitoringu. Jej wyposażenie dostarczyła firma Inter-Auto-Technika z Mławy.

W nowym Truck & Bus Center pracę docelowo znajdzie 45 osób. W najbliższym czasie otwarta zostanie podobna stacja w Gdańsku. Nowe Obie wpiszą się w coraz gęstszą sieć serwisową MAN w Polsce. Aktualnie firma posiada 5 własnych Truck & Bus Center oraz 25 partnerskich stacji serwisowych. 

Podobne wiadomości:

Oto pomysł, jak zapewnić dodatkowe 4 miliardy wpływów do budżetu

Oto pomysł, jak zapewnić dodatkowe 4 miliardy...

Finanse i prawo 2015-07-09

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando