mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe centrum technologiczne Skody

Nowe centrum technologiczne Skody

Nowe Cetrum Technologiczne Škoda Auto w Mladá Boleslav kosztowało w sumie 45 milionów euro. Na miejscu nad doskonaleniem modeli Škody pracować będzie ponad 300 inżynierów mechaników, elektryków i innych fachowców.

Nowe centrum technologiczne Skody
Obiekt zostanie w pełni uruchomiony w połowie 2009 r., kiedy zakończy się proces instalacji technologii oraz oprzyrządowania. Dzięki niemu Škoda Auto wzmocni swoją pozycję w obrębie Grupy VW jako centrum rozwoju technologicznego.

Škoda Auto zainwestowała w Centrum Technologiczne 1159 miliarda czeskich koron (czyli około 45 mln euro). Stworzyła w nim 300 nowych miejsc pracy - głównie dla inżynierów, mechaników, elektryków i innych wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Liczba pracowników zajmujących się rozwojem technologicznym stopniowo zwiększała się już od 2005 r. i będzie wzrastała także w kolejnych latach. Jeszcze w 1996 r. Škoda Auto zatrudniała w tym obszarze 925 osób, natomiast w drugiej połowie bieżącego roku ich liczba wzrosła do 1563. Całkowita powierzchnia terenów związanych z rozwojem technologicznym zwiększyła się w tym czasie o około 70%, osiągając 44 432 m2.

Nowe Centrum Technologiczne zostało wybudowane na dawnych terenach przemysłowych oraz magazynowych, tuż obok dotychczasowego kompleksu rozwoju technologicznego firmy. Warto podkreślić, że - ponieważ budynek zlokalizowany jest w strefie zagrożonej powodziami - jego konstrukcję oparto na palach. Oprócz biur w Centrum będą zlokalizowane także warsztaty oraz laboratoria rozwojowe zajmujące się badaniami nad elektroniką samochodową oraz elektrotechniką, stanowiska związane z rozwojem silników oraz podwozi, komory do badania akustyki i hałasu, system testowy z symulacją światła słonecznego, komory klimatyczne oraz tunel świetlny.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?