mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe centrum technologiczne Skody

Nowe centrum technologiczne Skody

Nowe Cetrum Technologiczne Škoda Auto w Mladá Boleslav kosztowało w sumie 45 milionów euro. Na miejscu nad doskonaleniem modeli Škody pracować będzie ponad 300 inżynierów mechaników, elektryków i innych fachowców.

Nowe centrum technologiczne Skody
Obiekt zostanie w pełni uruchomiony w połowie 2009 r., kiedy zakończy się proces instalacji technologii oraz oprzyrządowania. Dzięki niemu Škoda Auto wzmocni swoją pozycję w obrębie Grupy VW jako centrum rozwoju technologicznego.

Škoda Auto zainwestowała w Centrum Technologiczne 1159 miliarda czeskich koron (czyli około 45 mln euro). Stworzyła w nim 300 nowych miejsc pracy - głównie dla inżynierów, mechaników, elektryków i innych wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Liczba pracowników zajmujących się rozwojem technologicznym stopniowo zwiększała się już od 2005 r. i będzie wzrastała także w kolejnych latach. Jeszcze w 1996 r. Škoda Auto zatrudniała w tym obszarze 925 osób, natomiast w drugiej połowie bieżącego roku ich liczba wzrosła do 1563. Całkowita powierzchnia terenów związanych z rozwojem technologicznym zwiększyła się w tym czasie o około 70%, osiągając 44 432 m2.

Nowe Centrum Technologiczne zostało wybudowane na dawnych terenach przemysłowych oraz magazynowych, tuż obok dotychczasowego kompleksu rozwoju technologicznego firmy. Warto podkreślić, że - ponieważ budynek zlokalizowany jest w strefie zagrożonej powodziami - jego konstrukcję oparto na palach. Oprócz biur w Centrum będą zlokalizowane także warsztaty oraz laboratoria rozwojowe zajmujące się badaniami nad elektroniką samochodową oraz elektrotechniką, stanowiska związane z rozwojem silników oraz podwozi, komory do badania akustyki i hałasu, system testowy z symulacją światła słonecznego, komory klimatyczne oraz tunel świetlny.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.