mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe centrum usługowe we Wrocławiu

Nowe centrum usługowe we Wrocławiu

Firma doradcza KPIT Cummins Infosystems Ltd otworzy centrum usługowe we Wrocławiu. Wrocławskie centrum będzie m.in. świadczyć usługi dla międzynarodowych korporacji produkcyjnych i firm z sektora bankowo-finansowego. Informatycy zatrudnieni w KPIT będą zajmować się m.in. produkcją oprogramowania do części elektronicznych wykorzystywanych w samochodach oraz świadczyć usługi finansowe i księgowe.

Nowe centrum usługowe we Wrocławiu

Firma rozpocznie działalność we Wrocławiu już w tym miesiącu. Koncern zatrudni około 500 osób, przede wszystkim doświadczonych informatyków programistów oraz księgowych, wyspecjalizowanych w europejskich systemach księgowości i regulacjach VAT. Decyzję o rozpoczęciu działalności firmy we Wrocławiu ogłosił prezes KPIT Infosystems Sanjay Mandal oraz manager ds. rozwoju Bhaskar Dani. "Macie wysoko wykwalifikowaną kadrę. Jest stąd blisko do Niemiec, skąd pochodzi wielu naszych klientów, ale największym atutem jest to, że miasto bardzo dynamicznie się rozwija", powiedział Sanjay Mahdal, prezes KPIT.

Do końca roku zatrudnienie w centrum znajdzie ok. 70-100 osób, ale w ciągu trzech lat ma tam pracować 500. "To inwestor, który cieszy nas szczególnie, bo znakomicie wpisuje się w to, na czym szczególnie nam zależy, by Wrocław stał się ośrodkiem gospodarki opartej na wiedzy", powiedział Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

KPIT Cummins dostarcza zintegrowanych ofert zawierających zaawansowane rozwiązania techniczne, biznesowe, outsourcingowe, pionów produkcyjnych i zróżnicowanych usług finansowych. Świadczy usługi dla  klientów m.in. w Indiach, USA, Japonii i Europie Zachodniej.

Przeczytaj także:

Centrum VOLVO we Wrocławiu (2005-06-03)

Rozwój inwestycji WABCO (2005-12-20)


 

Tematy w artykule: dolnoslaskie

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Najwolniejsze miasta w Polsce w 2017 roku
Najwolniejsze miasta w Polsce w 2017 roku
Yanosik po raz kolejny sprawdza prędkość w polskich miastach. Tym razem porównuje tempo pomiędzy wiosną a latem. Różnica w prędkości wynosi ok 4-5 km/h. Średnia prędkość jazdy w najwolniejszym mieście wynosi 39,3 km/h.