mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe ciężarówki MAN

Nowe ciężarówki MAN

TGX i TGS - tak nazywają się nowe ciężkie samochody ciężarowe spółki MAN Nutzfahrzeuge, które będą świętować swoją światową premierę na międzynarodowych targach pojazdów użytkowych w Amsterdamie w październiku bieżącego roku.

Nowe ciężarówki MAN

Nowe MAN TGX i TGS różnią się od swoich poprzedników nie tylko nowocześniejszym wizerunkiem, lecz również wyznaczają dzięki opracowanym całkowicie na nowo wnętrzom kabin nowe standardy w zakresie ergonomii i komfortu.

Nowa forma pojazdów jest efektem intensywnie prowadzonych wśród kierowców ankiet oraz tak zwanych Cab Clinics, jak również rezultatem szeregu prób z zastosowaniem dynamicznego symulatora jazdy samochodami ciężarowymi przeprowadzonych przez MAN Nutzfahrzeuge i Technische Universität München [Politechnika w Monachium].

MAN TGX i TGS powstają na bazie TGA, który od chwili swojej prezentacji na przełomie wieków do dnia dzisiejszego został sprzedany w 230.000 sztuk.

MAN TGX jest samochodem ciężarowym przeznaczonym do krajowego i międzynarodowego ruchu dalekobieżnego. Jeżeli chodzi o jazdę, pracę i mieszkanie, to TGX przekonuje do siebie trzema dostępnymi do wyboru kabinami kierowców, do wyboru  XL, XLX i XXL.

MAN TGS spełnia specjalne wymagania w zakresie z wykorzystaniem trakcji, ruchu blisko i dalekobieżnego. Wraz z trzema dostępnymi do wyboru kabinami M, L i LX TGS dysponuje kompaktowymi wymiarami, które pozwalają na zastosowanie maksymalnych długości nadwozi i ułatwiają manewrowanie. Praktyczny kształt wnętrza TGS wyznacza nowy „standard pojazdu do pracy“.

Czytaj także:

MAN kończy produkcję LE 2000 2007-03-26


Podobne wiadomości:

MAN kończy produkcję LE 2000

MAN kończy produkcję LE 2000

Aktualności 2007-03-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.