mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe ciężarówki MAN

Nowe ciężarówki MAN

TGX i TGS - tak nazywają się nowe ciężkie samochody ciężarowe spółki MAN Nutzfahrzeuge, które będą świętować swoją światową premierę na międzynarodowych targach pojazdów użytkowych w Amsterdamie w październiku bieżącego roku.

Nowe ciężarówki MAN

Nowe MAN TGX i TGS różnią się od swoich poprzedników nie tylko nowocześniejszym wizerunkiem, lecz również wyznaczają dzięki opracowanym całkowicie na nowo wnętrzom kabin nowe standardy w zakresie ergonomii i komfortu.

Nowa forma pojazdów jest efektem intensywnie prowadzonych wśród kierowców ankiet oraz tak zwanych Cab Clinics, jak również rezultatem szeregu prób z zastosowaniem dynamicznego symulatora jazdy samochodami ciężarowymi przeprowadzonych przez MAN Nutzfahrzeuge i Technische Universität München [Politechnika w Monachium].

MAN TGX i TGS powstają na bazie TGA, który od chwili swojej prezentacji na przełomie wieków do dnia dzisiejszego został sprzedany w 230.000 sztuk.

MAN TGX jest samochodem ciężarowym przeznaczonym do krajowego i międzynarodowego ruchu dalekobieżnego. Jeżeli chodzi o jazdę, pracę i mieszkanie, to TGX przekonuje do siebie trzema dostępnymi do wyboru kabinami kierowców, do wyboru  XL, XLX i XXL.

MAN TGS spełnia specjalne wymagania w zakresie z wykorzystaniem trakcji, ruchu blisko i dalekobieżnego. Wraz z trzema dostępnymi do wyboru kabinami M, L i LX TGS dysponuje kompaktowymi wymiarami, które pozwalają na zastosowanie maksymalnych długości nadwozi i ułatwiają manewrowanie. Praktyczny kształt wnętrza TGS wyznacza nowy „standard pojazdu do pracy“.

Czytaj także:

MAN kończy produkcję LE 2000 2007-03-26


Podobne wiadomości:

MAN kończy produkcję LE 2000

MAN kończy produkcję LE 2000

Aktualności 2007-03-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.