mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe ciężarówki Tata serii 4000

Nowe ciężarówki Tata serii 4000

Tata Motors rozpoczął sprzedaż nowej serii pojazdów ciężarowych serii 4000. Jak na razie na lokalnym rynku, ale jeśli pojazdy zdadzą testy, wówczas jest szansa, że wjadą także i na europejskie drogi.

Nowe ciężarówki Tata serii 4000
Pierwszym dostępnym na lokalnym rynku pojazdem z serii jest Tata 4028 S – zestaw ciągnik siodłowy z naczepą, wyposażony w silnik Cummins ISBE o mocy 266 KM oraz skrzynię przekładniową ZF. Zestaw ten jest przygotowany do przewozu najcięższych ładunków, takich jak stal, cement czy kontenery o łącznej dopuszczalnej masie całkowitej do 40,2 ton.

W nowym pojeździe kierowca ma do swojej dyspozycji komfortowe miejsce pracy. Zajmuje on miejsce w przestronnej, klimatyzowanej kabinie. Fotel kierowcy posiada pneumatyczne zawieszenie, regulację położenia, podobnie kierownicy. Kabina wyposażona jest w sypialne miejsca do odpoczynku podczas jazdy na długich dystansach. Firma przewozowa może w każdej chwili określić położenie pojazdu, ponieważ ciągnik siodłowy Tata z serii 4000 standardowo wyposażony jest w lokalizator GPS.

Wkrótce po modelu Tata 4028 S do sprzedaży trafią kolejne warianty pojazdów ciężarowych. Łącznie nowa seria liczyć będzie 10 odmian, a wśród nich m.in. ciągnik siodłowy z naczepą o zwiększonej DMC do 49 ton, 31-tonowa wywrotka, podwozie do zabudów specjalnych, np. mieszalników betonu. Pełna gama pojazdów zostanie zadebiutuje na rynku w ciągu najbliższych 2 lat.

Nowa gama pojazdów ciężarowych powstała w ośrodkach badawczych i rozwoju należących do Tata Motors oraz firm zależnych: Tata Daewoo Commercial Vehicle (Korea Płd.) oraz Europejskim Centrum Technicznym w Birmingham. Udział w konstruowaniu pojazdów mieli również dostawcy silników, skrzyń biegów, zawieszenia czy ram głównych z takich krajów jak Włochy, Stany Zjednoczone, Niemcy, Szwecja, Japonia czy Korea Płd.

Tata Motors rozpoczął dystrybucję pojazdu w większości stanów na rynku indyjskim. Obecnie pojazdy ciężarowe serii 4000 przechodzą również testy prowadzone we współpracy z dużymi przewoźnikami europejskimi.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Tata
Tematy w artykule: TATA Daewoo Tata samochody ciezarowe pojazdy ciezarowe

Podobne wiadomości:

Volkswagen i Tata - nie będzie wspólnego projektu

Volkswagen i Tata - nie będzie wspólnego...

Aktualności 2017-08-15

Tata Nano – usterka powodująca pożar?

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~tantus 2009-11-10

Wygląda dość atrakcyjnie. Z tym, że kabina jakoś podejrzanie podobna do tej produkowanej niegdyś przez ERF (model Olympian). Czyżby miała z nią coś wspólnego?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross