mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe diesle dla Grand Vitary i Jimny

Nowe diesle dla Grand Vitary i Jimny

Już w przyszłym roku w terenowych modelach Suzuki Grand Vitara oraz Suzuki Jimny pojawią się dwa nowe silniki wysokoprężne.

Nowe diesle dla Grand Vitary i Jimny

Większa Grand Vitara otrzyma jednostkę o pojemności 1.9 rodem z Renault. Silnik osiąga moc maksymalną 130 koni mechanicznych. Dzięki temu samochód ma poruszać się dynamicznie - przyspieszenie od 0 do 100km/h w 13,2 sekundy, nie zużywając przy tym dużej ilości paliwa. Biorąc pod uwagę zalety nowoczesnego diesla, przede wszystkim wysoki moment obrotowy (300Nm), tak przydatny w autach typu SUV, nowa propozycja powinna spotkać się z dobrym przyjęciem na rynku. Premiera samochodu z tym silnikiem w polskich salonach na przełomie lutego i marca przyszłego roku. Ceny na razie nie są znane.

Dowiedz się więcej o nowym Suzuki Grand Vitara

Drugim modelem, który zostanie wkrótce wyposażony w silnik wysokoprężny jest mały Jimny. Źródłem napędu będzie tu 1.5-litorwa jednostka DDiS o maksymalnej mocy 86 koni mechanicznych. Silnik spełnia normę emisji spalin Euro-4. Odmianę DDiS już na pierwszy rzut oka będzie można rozpoznać po centralnym wlocie powietrza umieszczonym w masce silnika. Nowa jednostka w Jimny pojawi się przy okazji liftingu modelu. Pas przedni otrzyma nowe, bardziej sportowe oblicze.

Dowiedz się więcej o Suzuki Jimny

W Niemczech cena bazowa małej terenówki z dieslem zaczyna się od 15.990 Euro (ok. 62tyś złotych). Suzuki Motor Poland póki co nie przewiduje tego wariantu na naszym rynku.

Czytaj także:

TEST: Suzuki Ignis: Z podciętymi skrzydłami 2005-11-08

Suzuki SX4: Sedici po japońsku 2005-11-29

Utytułowany Swift 2005-11-22

Odwiedź galerię Suzuki


Podobne wiadomości:

Suzuki Ignis: Z podciętymi skrzydłami

Suzuki Ignis: Z podciętymi skrzydłami

Testy samochodów 2005-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.