mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe firmy w Katowickiej SSE

Nowe firmy w Katowickiej SSE

Zezwolenia na prowadzenie działalności w Katowickiej SSE uzyskają Cooper Standard Automotive Polska oraz Rockwell Automation.

Cooper-Standard Automotive Polska prowadzi działalność w zakresie produkcji gumowych i plastikowych komponentów uszczelniających do samochodów. Spółka prowadzi również działalność badawczo-rozwojową. Planowana inwestycja dotyczy rozbudowy mocy produkcyjnych w oparciu o budowę nowego zakładu produkcyjnego oraz modernizację technologii obecnie stosowanej przez Spółkę. Nowy zakład powstanie na terenie spółki w Myślenicach włączonym do KSSE. Nowa inwestycja wykreuje 250 nowych miejsc pracy, co łącznie z już istniejącymi osiągnie liczbę co najmniej 819. Nakłady inwestycyjne wyniosą co najmniej 12,2 mln EUR.

Rockwell Automation, wiodący światowy dostawca usług i systemów zautomatyzowanych napędów przemysłowych oraz systemów kontroli i informacji już obecnie prowadzi działalność na terenie KSSE w budynku ALTUS. Docelowo skoncentruje swoją działalność w Katowicach-Szopienicach. Poniesione nakłady inwestycyjne wyniosą co najmniej 6 mln PLN, a zatrudnienie 450 osób. W Katowicach zostanie umiejscowione centrum usług dla pozostałych europejskich oddziałów korporacji.


Przeczytaj także:

Amerykanie inwestują Myślenicach (2006-11-13)

Cosma nabyła V.A.B. Tychy (2006-11-16)

Producent pianek do siedzeń inwestuje w KSSE (2006-10-18)

 


Podobne wiadomości:

Cosma nabyła V.A.B. Tychy

Cosma nabyła V.A.B. Tychy

Aktualności 2006-11-16

Producent pianek do siedzeń inwestuje w KSSE

Producent pianek do siedzeń inwestuje w KSSE

Aktualności 2006-10-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.