mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe hybrydy w 2010

Nowe hybrydy w 2010

Saab i Opel, należące do koncernu General Motors, pracują wspólnie nad rozwojem silników hybrydowych mających się pojawić do 2010 roku.

Hans Demant, prezes zarządu Opla, nie zapowiedział jeszcze, który model jako pierwszy będzie wyposażony w silnik benzynowo-elektryczny, lecz oznajmił, że do jego pojawienia się jest już bardzo blisko.

 Z kolei władze szwedzkiej marki oznajmiły, że następna generacja Saaba 9-3 oraz 9-5 będzie napędzana nowoczesnym silnikiem. Poinformowano jednak, iż póki co prace nie zostały  ukończone, ponieważ badania są w toku. Rozwój systemów hybrydowych, nad którymi Saab obecnie pracuje w swoim centrum położonym w Szwecji, jest próbą zdobycia pozycji lidera na rynku w tego typu technologii. Chociaż prezes Jan-Ake Jonsson nie zapowiedział konkretnych dat premier nowych samochodów, to wiadomo, że nastąpi to przed upływem obecnej dekady. W 2007 roku ma się ukazać nowa generacja Saaba 9-5, a rok po tym do salonów wejdzie odświeżona wersja 9-3. Nowe samochody zostały wybrane celowo, ponieważ obecne generacje tych modeli nie pozwoliłyby na pełne wykorzystanie nowych, bardziej zaawansowanych technologii.

Koncern General Motors, który jest właścicielem marki Saab i Opel, pracuje prężnie nad silnikami hybrydowymi, które zaatakują globalny rynek w przeciągu trzech lat.

Czytaj także:
Saab buduje nową Astrę (2006-03-14)

Będzie mały Saab (2006-02-09)

Zobacz więcej o marce Saab

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia RS 245 i Scout - dwie premiery w Genewie
Skoda Octavia RS 245 i Scout - dwie premiery w Genewie
Właśnie wystartował salon motoryzacyjny w Genewie. Jedną z pierwszych konferencji prasowych organizuje Skoda, gdzie zadebiutują dwie specjalne wersje Octavii. Zapraszamy na relację live prosto ze Szwajcarii.
Odgadnij model Odgadnij model