mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe inwestycje Skody w Czechach

Nowe inwestycje Skody w Czechach

Czeski przemysł motoryzacyjny ma się bardzo dobrze i daje Polakom sporo powodów do zazdrości. Lokalny producent, Skoda, właśnie zaplanowała kolejne duże inwestycje w rodzimym kraju.

Nowe inwestycje Skody w Czechach
Wspomniane plany dotyczą rozbudowy jednej z trzech fabryk Skody na terenie Czech - montowni aut w Kvasinach. Tamtejszy zakład istnieje już od 81 lat, a od 1947 roku wytwarza samochody Skody. Teraz czeska marka przy pomocy lokalnego rządu przeprowadzi dużą modernizację fabryki, dzięki czemu jej wydajność wzrośnie do 280 000 pojazdów rocznie.

Niedawno podpisana umowa z czeskim rządem zakłada jego partycypację w przebudowie na poziomie 2 miliardów czeskich koron. Cała inwestycja będzie kosztowała 7,2 miliarda. „Inwestycja Škody w Kvasinach jest drugą największą inwestycją w kadencji obecnego rządu. To podkreśla jej wagę. Jestem bardzo podbudowany tym, że Škoda wykazuje się ogromną odpowiedzialnością w regionie Hradec Králové. Udział finansowy państwa w tej inwestycji – w sumie dwa miliardy koron – będzie odpowiednio zainwestowany w infrastrukturę Kvasin" - mówi Jan Mládek, minister handlu i przemysłu Czech.

Poza bezpośrednim zwiększeniem zatrudnienia w fabryce o 1300 osób, szacowany jest także wzrost zatrudnienia u poddostawców Skody o ok. 400 osób. Razem w Czechach Skoda zatrudnia 25 000 ludzi, pracujących m.in. w jej trzech fabrykach: poza Kvasinami znajdują się one w Mlada Boleslav oraz Vrchlabi.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda produkcja samochodow Czechy fabryka

Podobne wiadomości:

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-01

Skoda Scala - nowy kompakt z Czech

Skoda Scala - nowy kompakt z Czech

Premiery 2018-10-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia ProCeed - premiera modelu shooting brake
Kia ProCeed - premiera modelu shooting brake

Kia ProCeed to model, na który wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością. Choć różni się nieco od efektownego konceptu z Frankfurtu, pokazanego rok temu, efekt końcowy przechodzi najśmielsze oczekiwania. Auto jest po prostu piękne.