mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe inwestycje motoryzacyjne w Kolnie

Nowe inwestycje motoryzacyjne w Kolnie

Kolno przygotowało pod inwestycje 9,5 ha terenów. Połowa tego obszaru ma już swoje przeznaczenie. Jeden z inwestorów zakończył budowę zakładu i w kwietniu ubiegłego roku rozpoczął działalność. Tym samym w mieście powstało około 20 nowych miejsc pracy.

Nowe inwestycje motoryzacyjne w Kolnie
Realizowany w latach 2007-2010 projekt „Przygotowanie terenów pod inwestycje z zakresu produkcji i nowoczesnych usług w Kolnie” objął użytki rolne, usytułowane między ul. Wojska Polskiego i ul. Kolejową, w pobliżu drogi krajowej nr 63. Dzięki unijnej dotacji niezagospodarowane dotąd obszary stały się gotowym miejscem do ulokowania inwestycji.

Z propozycji miasta skorzystało już pięciu inwestorów (2 krajowych i 3 lokalnych) – nabyli oni nieruchomości o łącznej powierzchni 3,83 ha. Pierwsza z nich została zakupiona w 2011 roku. Trafiła do przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją betonu towarowego. Powstały zakład zaczął funkcjonować w kwietniu ubiegłego roku, tym samym zatrudnienie znalazło w nim 20 osób.

Kolejny zakład jest w trakcie budowy. Działkę, na której powstaje, zakupił lokalny przedsiębiorca z branż: motoryzacyjnej oraz produkcyjnej w zakresie zakuwania i produkcji przewodów hydraulicznych. Ponadto, na terenie Parku Inwestycyjnego Kolno powstaną zakłady specjalizujące się w działalności budowlano-usługowej oraz motoryzacyjnej. Planowana jest tu także budowa innowacyjnej fabryki siłowni wiatrowych wraz z uruchomieniem laboratorium badawczego.

Podobne wiadomości:

Rozbudują polską fabrykę felg

Rozbudują polską fabrykę felg

Aktualności 2015-04-15

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando