mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe inwestycje na Dolnym Śląsku

Nowe inwestycje na Dolnym Śląsku

Trzy firmy otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wśród nicg m.in. włoska firma ILPEA, która dostarcza platikowe i metalowe komponenty dla motoryzacji.

Nowe inwestycje na Dolnym Śląsku
W Kudowie-Zdroju powstanie kolejna inwestycja firmy Wemeco Poland specjalizującej się w wytwarzaniu wyrobów ze stali, stali nierdzewnych oraz z aluminium. To już trzecie zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy dla holenderskiego przedsiębiorcy. Firma zainwestuje co najmniej 2,5 mln zł w rozbudowę zakładu oraz parku maszynowego oraz zatrudni 10 nowych osób.   

Włoska firma ILPEA wybuduje w Twardogórze zakład produkcyjny wraz z halą magazynową, gdzie produkować będzie gumowe, plastikowe i metalowe elementy głównie dla sektora AGD, motoryzacyjnego i budowlanego. Przeznaczy na to 10 mln zł,  a pracę w zakładzie znajdzie 20 dodatkowych osób.

Nowa inwestycja powstanie w Lesznie. Firma IMOLA zainwestuje 6,8 mln zł w budowę zakładu produkcyjnego i hali magazynowej.  Przedsiębiorca będzie produkował opakowania z tworzyw sztucznych oraz magazynował i przechowywał towary. Dzięki inwestycji, której zakończenie planowane jest w czerwcu 2016 r., pracę znajdzie co najmniej 27 osób.

Podobne wiadomości:

Zachodnia Obwodnica Poznania gotowa!

Zachodnia Obwodnica Poznania gotowa!

Polskie drogi 2014-12-20

Zabytkowy samochód dobrą inwestycją

Zabytkowy samochód dobrą inwestycją

Aktualności 2015-02-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce
Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce
W opolskiej strefie ekonomicznej odbyło się oficjalne otwarcie fabryki koncernu IAC Group. Nowy zakład zajmie się produkcją elementów wnętrza do samochodów klasy premium - m.in. dla marki Volvo.