mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe inwestycje na Pomorzu Zach.?

Nowe inwestycje na Pomorzu Zach.?

Trzy firmy japońskie interesują się inwestowaniem na Pomorzu Zachodnim. Dwie z nich zwiedzały potencjalne lokalizacje - parki przemysłowe oraz inne tereny inwestycyjne w okolicach Szczecina i Koszalina. Trzeciej firmie przesłano oferty inwestycyjne.

Urząd Marszałkowski woj. zachodniopomorskiego pracuje także nad kilkunastoma projektami inwestycyjnymi firm pochodzących m.in. ze Skandynawii, Tajwanu, USA oraz Niemiec. Są to bardzo zróżnicowane projekty inwestycyjne zarówno pod względem wielkości kapitału, jak i ilości tworzonych miejsc pracy. Potencjalni inwestorzy reprezentują branże związane z produkcją urządzeń metalowych i elektrycznych. Pomorze Zachodnie wymieniane jest jako jedna z możliwych lokalizacji.

W 2006 roku japoński koncern Bridgestone Corp. podjął decyzję o zainwestowaniu blisko 800 mln zł w Stargardzie Szczecińskim. W ramach inwestycji Bridgestone powstanie fabryka opon w której utworzonych będzie 759 nowych miejsc pracy. Będzie to druga fabryka opon do samochodów ciężarowych i autobusów firmy Bridgestone w Europie po fabryce koncernu w Bilbao w Hiszpanii.

Przeczytaj także:

Fabryka opon za 800 mln zł (2006-07-31)


 


Podobne wiadomości:

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Polskie drogi 2016-04-18

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i...

Polskie drogi 2016-03-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.