mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe inwestycje na Pomorzu Zach.?

Nowe inwestycje na Pomorzu Zach.?

Trzy firmy japońskie interesują się inwestowaniem na Pomorzu Zachodnim. Dwie z nich zwiedzały potencjalne lokalizacje - parki przemysłowe oraz inne tereny inwestycyjne w okolicach Szczecina i Koszalina. Trzeciej firmie przesłano oferty inwestycyjne.

Urząd Marszałkowski woj. zachodniopomorskiego pracuje także nad kilkunastoma projektami inwestycyjnymi firm pochodzących m.in. ze Skandynawii, Tajwanu, USA oraz Niemiec. Są to bardzo zróżnicowane projekty inwestycyjne zarówno pod względem wielkości kapitału, jak i ilości tworzonych miejsc pracy. Potencjalni inwestorzy reprezentują branże związane z produkcją urządzeń metalowych i elektrycznych. Pomorze Zachodnie wymieniane jest jako jedna z możliwych lokalizacji.

W 2006 roku japoński koncern Bridgestone Corp. podjął decyzję o zainwestowaniu blisko 800 mln zł w Stargardzie Szczecińskim. W ramach inwestycji Bridgestone powstanie fabryka opon w której utworzonych będzie 759 nowych miejsc pracy. Będzie to druga fabryka opon do samochodów ciężarowych i autobusów firmy Bridgestone w Europie po fabryce koncernu w Bilbao w Hiszpanii.

Przeczytaj także:

Fabryka opon za 800 mln zł (2006-07-31)


 


Podobne wiadomości:

Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Polskie drogi 2016-06-16

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.