mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe inwestycje w Dębicy?

Nowe inwestycje w Dębicy?

Jeśli na 55,5 hektarach należących do Firmy Oponiarskiej „Dębica” S.A. powstanie specjalna strefa ekonomiczna, to fabryka zainwestuje w przyszłości ponad 120 milionów dolarów.

Nowe inwestycje w Dębicy?

„To nie będzie nowa strefa, tylko część Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park w Mielcu. Dzięki uchwale będziemy mogli zwrócić się do Agencji Rozwoju Przemysłu o przeniesienie części obszaru z Mielca do Dębicy” - mówi Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy. Władze fabryki od utworzenia strefy uzależniają swoje plany inwestycyjne. Jeśli strefa powstanie, to w ciągu czterech lat dębicka firma i jej główny akcjonariusz - koncern Goodyear, zainwestują 120 mln dolarów w rozwój produkcji opon o wysokich wskaźnikach prędkości.

Dzięki zwiększeniu udziałów rynkowych w segmencie opon o wysokich wskaźnikach prędkości, firma nie będzie musiała ograniczać swoich mocy wytwórczych, co oznacza, że utrzymane zostaną miejsca pracy. Poza tym fabryka chce też zwiększyć o 20 proc. produkcję opon do samochodów ciężarowych. Zamierza na to wydać 8,5 mln dolarów.

Przeczytaj także:

FO Dębica w Centralnym Okręgu Przemysłowym (2007-04-06)

Dębica inwestuje w ciężarowe (2006-04-04)

Goodyear zainwestuje ponad 100 mln USD w Dębicy (2007-02-21)


 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.