mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe inwestycje w Dębicy?

Nowe inwestycje w Dębicy?

Jeśli na 55,5 hektarach należących do Firmy Oponiarskiej „Dębica” S.A. powstanie specjalna strefa ekonomiczna, to fabryka zainwestuje w przyszłości ponad 120 milionów dolarów.

Nowe inwestycje w Dębicy?

„To nie będzie nowa strefa, tylko część Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park w Mielcu. Dzięki uchwale będziemy mogli zwrócić się do Agencji Rozwoju Przemysłu o przeniesienie części obszaru z Mielca do Dębicy” - mówi Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy. Władze fabryki od utworzenia strefy uzależniają swoje plany inwestycyjne. Jeśli strefa powstanie, to w ciągu czterech lat dębicka firma i jej główny akcjonariusz - koncern Goodyear, zainwestują 120 mln dolarów w rozwój produkcji opon o wysokich wskaźnikach prędkości.

Dzięki zwiększeniu udziałów rynkowych w segmencie opon o wysokich wskaźnikach prędkości, firma nie będzie musiała ograniczać swoich mocy wytwórczych, co oznacza, że utrzymane zostaną miejsca pracy. Poza tym fabryka chce też zwiększyć o 20 proc. produkcję opon do samochodów ciężarowych. Zamierza na to wydać 8,5 mln dolarów.

Przeczytaj także:

FO Dębica w Centralnym Okręgu Przemysłowym (2007-04-06)

Dębica inwestuje w ciężarowe (2006-04-04)

Goodyear zainwestuje ponad 100 mln USD w Dębicy (2007-02-21)


 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.