mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe inwestycje w KSSE

Nowe inwestycje w KSSE

W listopadzie do grona inwestorów Katowickiej SSE dołączyły kolejne firmy świadczące swoje usługi m.in. na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. W wyniku rokowań firma Voestalpine SSC Polska zainwestuje w Tychach, natomiast firma Convertronic zasili podstrefę w Zabrzu.

Convertronic zainwestuje na działce o powierzchni 1,1 ha ponad 3,8 mln PLN zatrudniając co najmniej 15 osób. Przedmiotem działalności spółki jest produkcja elektrycznych silników, prądnic i transformatorów.
 
Do grona inwestorów KSSE dołączyła również spółka Voestalpine SSC Polska, córka austriackiego Voestalpine Stahl Service Center, jednego z największych centrów świadczących usługi w zakresie docinania blachy cienkiej w Europie. Inwestycja w Podstrefie Tyskiej będzie prowadzona na działce o pow. ponad 4 ha, pochłonie niemalże 80 mln PLN, a zatrudnienie znajdzie ponad 80 osób. Przedmiotem działalności są usługi z zakresu obróbki mechanicznej elementów metalowych, a odbiorcami są branża AGD, budownictwo i przemysł samochodowy.

Przeczytaj także:

Wizytówka polskich możliwości (2005-11-17)

Voestalpine obok Fiata (2005-09-14)

Przybywa inwestycji w KSSE (2005-09-30)


Podobne wiadomości:

Wizytówka polskich możliwości

Wizytówka polskich możliwości

Aktualności 2005-11-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy
Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy
Dobra wiadomość jest taka, że Mitsubishi finalnie nie uśmierciło swojego kompakta. Na rynku pojawi się model Grand Lancer, ale nie będzie dostępny dla klientów w Europie. Zamiast tego pojawi się na wybranych rynkach w Azji.
Odgadnij model Odgadnij model