mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe inwestycje w K-SSSE

Nowe inwestycje w K-SSSE

Na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej SSE pojawili się nowi inwestorzy związani z branżą motoryzacyjną. W powstałych zakładach pracę znajdzie ponad 620 osób.

Przychylna nowym inwestycjom okazała się decyzja Rady Ministrów na podstawie której do strefy włączone zostały nowe grunty pod inwestycje w nowotworzonej podstrefie Swarzędz oraz w Policach.

W podstrefie Swarzędz firma CDS Sp. z o.o. zamierza uruchomić centrum produkcyjno-magazynowo-logistyczne dla potrzeb przemysłu motoryzacyjnego.
Planowane w latach 2006-2008 nakłady inwestycyjne wyniosą ponad 80 mln zł a zatrudnienie znajdzie 520 osób.

W podstrefie Police firma Garo Sp. z o.o. zamierza uruchomić produkcję sprzętu elektrycznego, głównie aparatury łączeniowej niskiego napięcia. Szacowana wartość inwestycji wyniesie ponad 6 mln zł. Zatrudnionych zostanie 100 osób. GARO Sp. z o.o. powstała w 1996 roku jako szwedzko-polska spółka joint venture z większościowym udziałem kapitału szwedzkiego reprezentowanego przez firmę Garo A.B. Podobnie jak firma macierzysta w Szwecji, istniejący już w Tanowie k/Szczecina oddział zajmuje się produkcją w szeroko rozumianej branży przemysłowego osprzętu elektroinstalacyjnego.
 


 


Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Polskie drogi 2015-06-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech