mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe inwestycje w K-SSSE

Nowe inwestycje w K-SSSE

Na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej SSE pojawili się nowi inwestorzy związani z branżą motoryzacyjną. W powstałych zakładach pracę znajdzie ponad 620 osób.

Przychylna nowym inwestycjom okazała się decyzja Rady Ministrów na podstawie której do strefy włączone zostały nowe grunty pod inwestycje w nowotworzonej podstrefie Swarzędz oraz w Policach.

W podstrefie Swarzędz firma CDS Sp. z o.o. zamierza uruchomić centrum produkcyjno-magazynowo-logistyczne dla potrzeb przemysłu motoryzacyjnego.
Planowane w latach 2006-2008 nakłady inwestycyjne wyniosą ponad 80 mln zł a zatrudnienie znajdzie 520 osób.

W podstrefie Police firma Garo Sp. z o.o. zamierza uruchomić produkcję sprzętu elektrycznego, głównie aparatury łączeniowej niskiego napięcia. Szacowana wartość inwestycji wyniesie ponad 6 mln zł. Zatrudnionych zostanie 100 osób. GARO Sp. z o.o. powstała w 1996 roku jako szwedzko-polska spółka joint venture z większościowym udziałem kapitału szwedzkiego reprezentowanego przez firmę Garo A.B. Podobnie jak firma macierzysta w Szwecji, istniejący już w Tanowie k/Szczecina oddział zajmuje się produkcją w szeroko rozumianej branży przemysłowego osprzętu elektroinstalacyjnego.
 


 


Podobne wiadomości:

Nowa nawierzchnia dróg skróci drogę hamowania

Nowa nawierzchnia dróg skróci drogę hamowania

Polskie drogi 2015-06-23

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Polskie drogi 2015-06-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.