mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe inwestycje w Krakowskiej SSE

Nowe inwestycje w Krakowskiej SSE

W wyniku rozszerzenia specjalnej strefy ekonomicznej w województwie małopolskim powstanie ponad 700 nowych miejsc pracy. Inwestorzy otrzymali juz zezwolenia.

Nowe inwestycje w Krakowskiej SSE
Przypomnijmy, 2 stycznia 2013 roku Rada Ministrów na wniosek Ministra Gospodarki przyjęła rozporządzenie, na mocy którego rozszerzony został obszar krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Otworzyło to nowe możliwości dla rozwoju inwestycji i przyciągnięcia nowych inwestorów w Małopolsce.

Korekty zostały dokonane w podstrefach: Kraków-Podgórze, Zabierzów, Tarnów, Nowy Sącz, Zator oraz Skawina, natomiast nowe podstrefy powstaną w: Trzebini, Dąbrowie Tarnowskiej, Chrzanowie i Czorsztynie. Tym samym obszar strefy zwiększył się do ponad 628 ha.

Krakowska sse składa się obecnie z 25 podstref, położonych na terenie 23 gmin. Na włączonych do strefy gruntach powstanie ponad 2,5 tys. nowych miejsc pracy. Przewidywane nakłady inwestycyjne wyniosą ponad 681 mln zł.

Już w tym roku wydano 7 nowych zezwoleń o wartości nakładów inwestycyjnych 214,09 mln. Firmy deklarują utworzenie ponad 700 nowych miejsc pracy. Inwestycje zrealizują takie firmy jak: Valeo Autosystemy sp. z o.o., Motorola Solutions Systems Polska sp. z o.o., Dan Cake Polonia sp. z o.o.,czy Integer.pl.
Tematy w artykule: dostawcy

Podobne wiadomości:

Producent szyb samochodowych zainwestuje w Żarach

Producent szyb samochodowych zainwestuje w...

Aktualności 2014-12-08

Japońskie firmy motoryzacyjne chętnie inwestują w Invest-Parku

Japońskie firmy motoryzacyjne chętnie...

Aktualności 2014-10-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.