mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe inwestycje w Polsce

Nowe inwestycje w Polsce

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych zakończyła pierwsze półrocze 2007 roku rekordową liczbą 31 obsługiwanych projektów. Dzięki inwestycjom o wartości blisko 750 mln euro powstanie co najmniej 10,5 tys. nowych miejsc pracy.

Dla porównania, w pierwszym półroczu 2006 roku PAIiIZ zrealizowała 12 projektów, których efektem było stworzenie 5,5 tys. nowych miejsc pracy i napływ inwestycji o wartości 178 mln euro.

„W szczególności cieszą nas inwestycje z sektora badawczo-rozwojowego. Innowacyjność jest naszą wielką szansą na rozwój. Obecnie skupiamy się na pozyskiwaniu inwestycji zaawansowanych technologicznie” – Paweł Wojciechowski, Prezes Zarządu PAIiIZ.

Połowa projektów jest realizowana na terenie specjalnych stref ekonomicznych. Najwięcej, bo aż sześć projektów, prowadzono z firmami amerykańskimi. W dalszej kolejności ulokowali się inwestorzy z Japonii (5), Chin (3) i Niemiec (3). Dziewięć projektów, spośród wspomnianych 31, dotyczyło branży elektronicznej, cztery – branży  BPO, po trzy zaś sektora chemicznego, motoryzacji oraz R&D. Najwięcej nowych inwestycji zlokalizowano w województwach: mazowieckim (7), kujawsko-pomorskim (5), dolnośląskim i łódzkim (4) oraz lubuskim (3).

Przeczytaj także:

Rosnące inwestycje (2007-07-17)

Bridgestone działa w Żarowie (2007-07-11)

Polska atrakcyjna dla inwestorów (2007-07-03)

 

 

 


Podobne wiadomości:

Bridgestone działa w Żarowie

Bridgestone działa w Żarowie

Aktualności 2007-07-11

Rosnące inwestycje

Rosnące inwestycje

Aktualności 2007-07-17

Komentuj:

~nyggamastakillah 2007-08-14

Rzygać mi się chce jak patrzę na te wypowiedzi !!!! PIS to rządy zakłamania i manipulacji. Potwierdzają to wydarzenia z ostatnich kilku dni. To , że przybywa inwestorów to nie zasługa PISU człowieku tylko tego, że jesteśmy w Unii. Myślisz , że ściąganie ludzi ze wschodu to dobra rzecz kiedy tysiące rodaków pojechało za pracą za granice ?? Kim wy jesteście ??

~Miłosz 2007-08-01

Ja też trzymam kciuki za PIS. To jedyna partia, która robi coś dla Polski i robi dużo. Do tej pory SLD, PO, UW, UD (dzisiejsza platforma) tylko kradły, afery i złodziejstwo na wielką skale (np. prywatyzacja). A teraz PIS walczy z korupcją i złodziejstwem. OBY TYLKO LUSTRACJA SIĘ UDAŁA i obyśmy się pozbyli komunizmu raz na zawsze jak Czechy czy NRD !!! Głosujmy za dwa lata na PIS !!!

~BRAWO PIS ! 2007-08-01

Za czasów SLD i PO wszyscy inwestorzy uciekali gdzie pieprz rośnie, a dziś PIS rządzi 2 lata i powstaje więcej inwestycji niż przez ostatnie 50 lat.... PKB rośnie, export rośnie, przybywa inwestorów, buduje się drogi i mieszkania w olbrzymim tępie (choć daleko do obiecanych 3 mln. :) ), bezrobocie spadło do tego stopnia że pracodawcy nie mogą znależć pracowników i ściąga się ludzi ze Wschodu ! OBY PIS rządził kilka- kilkanaście kadencji to naprawią błedy (lub celowe działania anty-Polskie) SLD i PO.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando