mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe inwestycje w Polsce

Nowe inwestycje w Polsce

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych zakończyła pierwsze półrocze 2007 roku rekordową liczbą 31 obsługiwanych projektów. Dzięki inwestycjom o wartości blisko 750 mln euro powstanie co najmniej 10,5 tys. nowych miejsc pracy.

Dla porównania, w pierwszym półroczu 2006 roku PAIiIZ zrealizowała 12 projektów, których efektem było stworzenie 5,5 tys. nowych miejsc pracy i napływ inwestycji o wartości 178 mln euro.

„W szczególności cieszą nas inwestycje z sektora badawczo-rozwojowego. Innowacyjność jest naszą wielką szansą na rozwój. Obecnie skupiamy się na pozyskiwaniu inwestycji zaawansowanych technologicznie” – Paweł Wojciechowski, Prezes Zarządu PAIiIZ.

Połowa projektów jest realizowana na terenie specjalnych stref ekonomicznych. Najwięcej, bo aż sześć projektów, prowadzono z firmami amerykańskimi. W dalszej kolejności ulokowali się inwestorzy z Japonii (5), Chin (3) i Niemiec (3). Dziewięć projektów, spośród wspomnianych 31, dotyczyło branży elektronicznej, cztery – branży  BPO, po trzy zaś sektora chemicznego, motoryzacji oraz R&D. Najwięcej nowych inwestycji zlokalizowano w województwach: mazowieckim (7), kujawsko-pomorskim (5), dolnośląskim i łódzkim (4) oraz lubuskim (3).

Przeczytaj także:

Rosnące inwestycje (2007-07-17)

Bridgestone działa w Żarowie (2007-07-11)

Polska atrakcyjna dla inwestorów (2007-07-03)

 

 

 


Podobne wiadomości:

Rosnące inwestycje

Rosnące inwestycje

Aktualności 2007-07-17

Bridgestone działa w Żarowie

Bridgestone działa w Żarowie

Aktualności 2007-07-11

Komentuj:

~nyggamastakillah 2007-08-14

Rzygać mi się chce jak patrzę na te wypowiedzi !!!! PIS to rządy zakłamania i manipulacji. Potwierdzają to wydarzenia z ostatnich kilku dni. To , że przybywa inwestorów to nie zasługa PISU człowieku tylko tego, że jesteśmy w Unii. Myślisz , że ściąganie ludzi ze wschodu to dobra rzecz kiedy tysiące rodaków pojechało za pracą za granice ?? Kim wy jesteście ??

~Miłosz 2007-08-01

Ja też trzymam kciuki za PIS. To jedyna partia, która robi coś dla Polski i robi dużo. Do tej pory SLD, PO, UW, UD (dzisiejsza platforma) tylko kradły, afery i złodziejstwo na wielką skale (np. prywatyzacja). A teraz PIS walczy z korupcją i złodziejstwem. OBY TYLKO LUSTRACJA SIĘ UDAŁA i obyśmy się pozbyli komunizmu raz na zawsze jak Czechy czy NRD !!! Głosujmy za dwa lata na PIS !!!

~BRAWO PIS ! 2007-08-01

Za czasów SLD i PO wszyscy inwestorzy uciekali gdzie pieprz rośnie, a dziś PIS rządzi 2 lata i powstaje więcej inwestycji niż przez ostatnie 50 lat.... PKB rośnie, export rośnie, przybywa inwestorów, buduje się drogi i mieszkania w olbrzymim tępie (choć daleko do obiecanych 3 mln. :) ), bezrobocie spadło do tego stopnia że pracodawcy nie mogą znależć pracowników i ściąga się ludzi ze Wschodu ! OBY PIS rządził kilka- kilkanaście kadencji to naprawią błedy (lub celowe działania anty-Polskie) SLD i PO.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech