mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe inwestycje w Wałbrzyskiej Strefie

Nowe inwestycje w Wałbrzyskiej Strefie

W II kwartale bieżącego roku Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała 9 zezwoleń dla zagranicznych inwestorów. Wśród nich są trzy firmy z branży motoryzacyjnej, które łącznie zainwestują w strefie 645 mln zł.

Nowe inwestycje w Wałbrzyskiej Strefie
Dwie spośród firm mających rozpocząć na terenie WSSE produkcję na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego, uznały, że warto reinwestować w strefie i uzyskały drugie pozwolenie. Są to Mahle Polska z Krotoszyna i Nifco Poland ze Świdnicy.

Niemiecka spółka Mahle, która planuje zatrudnić dodatkowo 50 osób, będzie produkować tłoki, tuleje oraz zawory do silników spalinowych m.in. dla koncernów Peugeot Citroen, Daimler, Toyota i Volvo. Wysokość nakładów inwestycyjnych przekroczy 118 mln zł, a inwestycja, która ruszyła w kwietniu, zakończy się w 2012 roku.

Kolejne 14 mln zł do końca 2009 roku zainwestuje japońska firma Nifco, poddostawca części do samochodów osobowych dla Toyoty. Nifco chce otworzyć nową linię produkcyjną, umożliwiającą wytwarzanie bardziej skomplikowanych produktów, wymagających zastosowania nowszej technologii.

Zdecydowanym rekordzistą, jeśli chodzi o zatrudnienie, jest ADIF (Advanced Diesel Particulate Filters), który w fabryce we Wrocławiu zadeklarował powstanie aż 700 etatów. Japońsko-niemiecka spółka chce produkować na Śląsku filtry sadzy do silników typu diesel, oparte na innowacyjnej technologii, która po raz pierwszy zostanie zastosowana właśnie w Polsce. Zakończenie wartej 513 mln zł inwestycji przewidziano na połowę 2015 roku.

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando