mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe inwestycje w Wałbrzyskiej Strefie

Nowe inwestycje w Wałbrzyskiej Strefie

W II kwartale bieżącego roku Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała 9 zezwoleń dla zagranicznych inwestorów. Wśród nich są trzy firmy z branży motoryzacyjnej, które łącznie zainwestują w strefie 645 mln zł.

Nowe inwestycje w Wałbrzyskiej Strefie
Dwie spośród firm mających rozpocząć na terenie WSSE produkcję na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego, uznały, że warto reinwestować w strefie i uzyskały drugie pozwolenie. Są to Mahle Polska z Krotoszyna i Nifco Poland ze Świdnicy.

Niemiecka spółka Mahle, która planuje zatrudnić dodatkowo 50 osób, będzie produkować tłoki, tuleje oraz zawory do silników spalinowych m.in. dla koncernów Peugeot Citroen, Daimler, Toyota i Volvo. Wysokość nakładów inwestycyjnych przekroczy 118 mln zł, a inwestycja, która ruszyła w kwietniu, zakończy się w 2012 roku.

Kolejne 14 mln zł do końca 2009 roku zainwestuje japońska firma Nifco, poddostawca części do samochodów osobowych dla Toyoty. Nifco chce otworzyć nową linię produkcyjną, umożliwiającą wytwarzanie bardziej skomplikowanych produktów, wymagających zastosowania nowszej technologii.

Zdecydowanym rekordzistą, jeśli chodzi o zatrudnienie, jest ADIF (Advanced Diesel Particulate Filters), który w fabryce we Wrocławiu zadeklarował powstanie aż 700 etatów. Japońsko-niemiecka spółka chce produkować na Śląsku filtry sadzy do silników typu diesel, oparte na innowacyjnej technologii, która po raz pierwszy zostanie zastosowana właśnie w Polsce. Zakończenie wartej 513 mln zł inwestycji przewidziano na połowę 2015 roku.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.