mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe kontrakty Transsystemu z Porsche

Nowe kontrakty Transsystemu z Porsche

Porsche, jeden z najbardziej prestiżowy koncernów motoryzacyjnych w świecie, zlecił polskiej firmie Transsystem zaprojektowanie i wykonanie nowej linii produkcyjnej oraz modernizację obecnie działającej linii w swojej fabryce w Lipsku. Fabryka ma zostać dostosowana do potrzeb produkcji nowego modelu Porsche Cajun. Łączna wartość podpisanych w ostatnim czasie kontraktów Transsystemu z Porsche Leipzig wynosi ok. 35 mln zł.

Nowe kontrakty Transsystemu z Porsche
Dotychczas, w fabryce w Lipsku, uznawanej za jedną z najnowocześniejszych fabryk samochodowych na świecie, były produkowane dwa modele samochodów: SUV Porsche Cayenne i limuzyna w stylu coupe - Porsche Panamera. W 2013 roku z tej samej linii zjechać mają pierwsze egzemplarze nowego modelu Porsche Cajun.

Rozbudowa fabryki, związana z wprowadzeniem na rynek nowego modelu kosztować będzie ok. 500 mln euro. W ramach tej inwestycji powstanie zakład kompleksowej produkcji z własną linią montażową nadwozia i lakiernią. Zadaniem Transsystemu jest dostosowanie obecnie funkcjonującej linii produkcyjnej do potrzeb nowego modelu oraz zaprojektowanie, wykonanie i montaż nowej linii. Prace zostały podzielone na trzy etapy, a ich zakończenie planowane jest na sierpień 2013 roku.

Trzy nowe kontrakty z Porsche - koncernem z najwyższej półki, świadczą o uznaniu dla dotychczasowego dorobku i osiągnięć Transsystemu, popartych referencjami od takich klientów jak Volkswagen, Audi, BMW.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.