mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe logo Skody

Nowe logo Skody

Skoda na genewskich targach zaprezentowała nowe logo, którego nadejście zapowiadała już od długiego czasu.

Nowe logo Skody
Główną zmianą jest wyzbycie się czarnego paska z napisem "Skoda Auto", okalającego cały znaczek - teraz jest on dużo cieńszy i srebrny. Charakterystyczna strzała jest lepiej widoczna i stanowi teraz mocniej utwierdzony centralny element nowego emblematu. Jej kolor także się zmienił - z naturalnego zielonego przerodził się w "SKODA Green", czyli dość charakterystyczny jasno zielony.

- Mamy zamiar prezentować nową siłę naszej firmy nie tylko poprzez przyszłe produkty, ale także na poziomie kontaktów z naszymi partnerami oraz klientami - powiedział Jurgen Stackmann, członek zarządu Skody, odpowiedzialny za sprzedaż oraz marketing.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda targi Genewa stylistyka oznaczenia

Podobne wiadomości:

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Aktualności 2017-11-20

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już dostępne

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już...

Aktualności 2017-11-15

Komentuj:

marko1 2011-03-06

Panowie i Panie o to pełny tekstu "Historia logo" Śkody. Nad stworzeniem znaku firmowego, którego podstawowy element - indiańska strzała - przetrwał do dziś, dyskutowano w latach 1921-1923. Spośród wielu wersji dokumentujących genezę znaku, najbliższą prawdy jest zapewne ta, która mówi o podróżach Emila Škody po Ameryce, gdzie jego przewodnikiem był wierny Indianin. Obraz z profilem Indianina zdobił ścianę biura Emila Škody. W latach 1915-1920 wykonano metalowe repliki portretu, które następnie rozmieszczono w biurach kierowników działów. Kto jednak był autorem pomysłu, aby na podstawie portretu stworzyć znak firmowy, do końca nie wiadomo. 15 grudnia 1923 roku zostały zarejestrowane dwa znaki towarowe, wykonane na podstawie profilu Indianina i strzały, które wkrótce pojawiły się na lokomotywach i samochodach z Pilzna. 1895 – 1905 - Logo pierwszych rowerów, motocykli i samochodów Voituretta 1905 – 1925 - Liście wawrzynu - potwierdzenie pełnej sukcesu historii spółki Laurin & Klement 1926 – 1933 - Symbol połączonych firm: Laurin & Klement ze Škodą Pilsen 1926 – 1990 - Pierwsza wersja słynnej uskrzydlonej strzały - logo firmy 1991 - luty 2011 - Nowa era. Logo obowiązujące do lutego 2011 roku. Od 1 marca 2011 - „Nowa siła Škody” - logo Škody ma teraz nowy, bardziej ostry design i żywe kolory. Panowie i Panie mam pytanie - Czy kupujecie samochód dla samego logo?

~BoBB 2011-03-05

Do 'blady kris': Logo to przedstawia strzałę i pióropusz indiański. Jeśli wiesz skąd ono pochodzi to nietrudno będzie Ci się tego dopatrzyć. A jeśli chodzi o wygląd loga. Dlaczego jesteście aż tak sceptycznie nastawieni? Przecież nowe logo nawiązuje do starych, czasów, dobrych dla skody (wystarczy wspomnieć model 130RS). Przecież jest to połączenie loga "sprzed vw" i tego za czasów vw do tej pory. A sama kwestia wyglądu to rzecz gustu, bardzo subiektywna

~sky 2011-03-03

Sorry guys, ale już przed tym logo Skoda to było po prostu auto "wanna have VW" albo "wanna have Audi", a krócej: "obciach". Teraz, to przynajmniej logo jest na poziomie tych samochodów - kaszanka :)

~blady kris 2011-03-03

Przepraszam, a tak w ogóle to co to logo przekazuje? Bo kiedyś się nad tym zastanawiałem i wiem skąd się ono wzięło, natomiast co ono przekazuje to dalej nie mam pojęcia. Bardzo proszę o wyjaśnienie.

aaa 2011-03-01

Wcześniej były przypuszczalne projekty bardziej nawiązujące do starego logo z czasów zanim przyszedł vw. A to jest po prostu brzydkie. Nie wiem czy kwestia nieudanego rendera czy co, ale jest paskudne do granic możliwości. Szkoda, bo Skoda jako jeden z nielicznych dziś producentów ma logo które coś przekazuje, a nie tylko jest marketingowym symbolem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.