mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe małe Jeepy na horyzoncie

Nowe małe Jeepy na horyzoncie

Marka Jeep, rozochocona dobrymi wynikami sprzedaży modeli Renegade i Cherokee, chce pójść za ciosem i zaoferować kolejne dwa niewielkie auta.

Nowe małe Jeepy na horyzoncie
Jeep Renegade, czyli niewielki crossover z dobrymi umiejętnościami terenowymi, osiągnął dużą popularność jeszcze zanim na dobre trafił do sprzedaży na wszystkich rynkach. Taki sukces utwierdził amerykańską markę w przekonaniu, że dobrym pomysłem jest stworzenie jeszcze mniejszego od Renegade'a modelu.

Choć nieznana jest jeszcze nazwa nowego mini-Jeepa, wiemy już co nieco na jego temat. Według doniesień australijskiego portalu caradvice.com.au, model nazywany w kuluarach Jeepsterem lub Juniorem, jest już w zaawansowanej fazie projektu.
 
Najprawdopodobniej będzie autem trzydrzwiowym, poniekąd konkurencją dla legendarnego już Suzuki Jimny. Można więc spodziewać się długości poniżej 4 metrów, co w połączeniu z uproszczoną konstrukcją przysłuży się możliwościom off-roadowym. Ze szczególnym zainteresowaniem w kontekście nowego modelu Jeep spogląda na rynki państw rozwijających się, w tym Indie.

Drugim modelem, nad którym pracuje Jeep jest następca konstrukcyjnie bliźniaczych SUVów: Compassa i Patriota. Choć są na rynku już od 2006 roku ich sprzedaż ostatnio systematycznie rośnie i razem stanowiły ok. 1/4 globalnej sprzedaży Jeepa w minionym roku.
Dlatego ich następca, nazywany roboczo Compatriotem, może jeszcze trochę poczekać na swój oficjalny debiut. Jeśli sprzedaż Compassa i Patriota utrzyma się na obecnym pułapie (razem 264 000 egzemplarzy w 2014 roku) to Compatriota nie ujrzymy szybciej niż w 2017 lub 2018 roku. Wymiarami będzie się on mieścił między Renegadem (423cm długości), a Jeepem Cherokee (462cm).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jeep Compass
Jeep Compass
Cena podstawowa już od: 99 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Jeep Renegade
Jeep Renegade
Cena podstawowa już od: 69 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Jej czerwona mość: Jeep Grand Cherokee SRT...

auto motor i sport 2015-01-29

Tym mocnym, czerwonym SUV-em Jeep poszerza paletę swoich legendarnych aut 4x4. Zawodnik z oznaczeniem „SRT” ma walczyć z najmocniejszymi graczami tego segmentu. Oto limitowany Jeep Grand Cherokee SRT Red Vapor. 

Jeep Wrangler od Vilner - nie taki złom

Jeep Wrangler od Vilner - nie taki złom

Aktualności 2017-02-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza
Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza
Premiera nowego Mercedesa Klasy A odbędzie się dopiero w marcu przyszłego roku, ale już teraz producent zdradza kilka szczegółów odnośnie nowego modelu. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia prezentujące wygląd kabiny.