Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe małe Jeepy na horyzoncie

Nowe małe Jeepy na horyzoncie

Marka Jeep, rozochocona dobrymi wynikami sprzedaży modeli Renegade i Cherokee, chce pójść za ciosem i zaoferować kolejne dwa niewielkie auta.

Nowe małe Jeepy na horyzoncie
Jeep Renegade, czyli niewielki crossover z dobrymi umiejętnościami terenowymi, osiągnął dużą popularność jeszcze zanim na dobre trafił do sprzedaży na wszystkich rynkach. Taki sukces utwierdził amerykańską markę w przekonaniu, że dobrym pomysłem jest stworzenie jeszcze mniejszego od Renegade'a modelu.

Choć nieznana jest jeszcze nazwa nowego mini-Jeepa, wiemy już co nieco na jego temat. Według doniesień australijskiego portalu caradvice.com.au, model nazywany w kuluarach Jeepsterem lub Juniorem, jest już w zaawansowanej fazie projektu.
 
Najprawdopodobniej będzie autem trzydrzwiowym, poniekąd konkurencją dla legendarnego już Suzuki Jimny. Można więc spodziewać się długości poniżej 4 metrów, co w połączeniu z uproszczoną konstrukcją przysłuży się możliwościom off-roadowym. Ze szczególnym zainteresowaniem w kontekście nowego modelu Jeep spogląda na rynki państw rozwijających się, w tym Indie.

Drugim modelem, nad którym pracuje Jeep jest następca konstrukcyjnie bliźniaczych SUVów: Compassa i Patriota. Choć są na rynku już od 2006 roku ich sprzedaż ostatnio systematycznie rośnie i razem stanowiły ok. 1/4 globalnej sprzedaży Jeepa w minionym roku.
Dlatego ich następca, nazywany roboczo Compatriotem, może jeszcze trochę poczekać na swój oficjalny debiut. Jeśli sprzedaż Compassa i Patriota utrzyma się na obecnym pułapie (razem 264 000 egzemplarzy w 2014 roku) to Compatriota nie ujrzymy szybciej niż w 2017 lub 2018 roku. Wymiarami będzie się on mieścił między Renegadem (423cm długości), a Jeepem Cherokee (462cm).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jeep Renegade
Jeep Renegade
Cena podstawowa już od: 69 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Koncern FCA wzywa do serwisu 410 tys. samochodów

Koncern FCA wzywa do serwisu 410 tys....

Aktualności 2016-07-25

Jeep i Harley-Davidson poprawili Renegade

Jeep i Harley-Davidson poprawili Renegade

Aktualności 2016-06-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy
ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy
Nie mamy dobrych wiadomości po pierwszym miesiącu nowego roku szkolnego. Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała we wrześniu pojazdy przewożące dzieci do szkoły. Okazało się, że co szósty jest niesprawny.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj