mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe małe Jeepy na horyzoncie

Nowe małe Jeepy na horyzoncie

Marka Jeep, rozochocona dobrymi wynikami sprzedaży modeli Renegade i Cherokee, chce pójść za ciosem i zaoferować kolejne dwa niewielkie auta.

Nowe małe Jeepy na horyzoncie
Jeep Renegade, czyli niewielki crossover z dobrymi umiejętnościami terenowymi, osiągnął dużą popularność jeszcze zanim na dobre trafił do sprzedaży na wszystkich rynkach. Taki sukces utwierdził amerykańską markę w przekonaniu, że dobrym pomysłem jest stworzenie jeszcze mniejszego od Renegade'a modelu.

Choć nieznana jest jeszcze nazwa nowego mini-Jeepa, wiemy już co nieco na jego temat. Według doniesień australijskiego portalu caradvice.com.au, model nazywany w kuluarach Jeepsterem lub Juniorem, jest już w zaawansowanej fazie projektu.
 
Najprawdopodobniej będzie autem trzydrzwiowym, poniekąd konkurencją dla legendarnego już Suzuki Jimny. Można więc spodziewać się długości poniżej 4 metrów, co w połączeniu z uproszczoną konstrukcją przysłuży się możliwościom off-roadowym. Ze szczególnym zainteresowaniem w kontekście nowego modelu Jeep spogląda na rynki państw rozwijających się, w tym Indie.

Drugim modelem, nad którym pracuje Jeep jest następca konstrukcyjnie bliźniaczych SUVów: Compassa i Patriota. Choć są na rynku już od 2006 roku ich sprzedaż ostatnio systematycznie rośnie i razem stanowiły ok. 1/4 globalnej sprzedaży Jeepa w minionym roku.
Dlatego ich następca, nazywany roboczo Compatriotem, może jeszcze trochę poczekać na swój oficjalny debiut. Jeśli sprzedaż Compassa i Patriota utrzyma się na obecnym pułapie (razem 264 000 egzemplarzy w 2014 roku) to Compatriota nie ujrzymy szybciej niż w 2017 lub 2018 roku. Wymiarami będzie się on mieścił między Renegadem (423cm długości), a Jeepem Cherokee (462cm).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jeep Compass
Jeep Compass
Cena podstawowa już od: 99 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Jeep Renegade
Jeep Renegade
Cena podstawowa już od: 69 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Kolejne 4 ofiary testów Euro NCAP: Renegade,...

auto motor i sport 0000-00-00

Euro NCAP nie próżnuje. W ostatnim tygodniu rozbili już kilka aut, a teraz wzięli się za kolejne. Tym razem rozbito Audi A3 e-tron, Jeepa Renegade, Kię Soul i Soul EV.

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

Aktualności 2017-07-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?