mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe modele VW z Poznania

Nowe modele VW z Poznania

Volkswagen Poznań planuje wprowadzić do produkcji nowe modele i nie wyklucza rozbudowy poznańskiego zakładu. Firma chce zwiększyć możliwości produkcyjne z obecnych 650 do 1000 sztuk samochodów dziennie, zależy to jednak od ulokowania w Poznaniu przynajmniej jednego nowego modelu samochodu dostawczego.

Władze VW Poznań chcą wykorzystać plany ekspansji niemieckiego koncernu w Europie. Zakładają one zwiększenie w ciągu najbliższych trzech lat produkcji aut o połowę i ekspansję na europejski rynek. Przedstawiciele niemieckiego koncernu zaznaczają jednak, że nowe modele aut i rozbudowa zakładu to dopiero wizja. Obecnie dla firmy najważniejsze jest wdrożenie nowej wersji małego auta dostawczego Caddy Maxi.

VW Poznań szykuje się do produkcji Caddy Maxi (2007-02-02)

Według „Dziennika” Polski oddział VW ma duże szanse na pozyskanie nowych modeli, ponieważ jest jednym z najlepszych zakładów koncernu i jedynym w Europie zakładem, w którym produkowany jest miejski samochód dostawczy Caddy. Ponadto odlewnia poznańskiego zakładu pracuje na potrzeby wszystkich europejskich zakładów Volkswagena wytwarzających silniki.

Obecna koniunktura sprzyja realizacji planów firmy. W pierwszych sześciu miesiącach tego roku spółka Volkswagen Pojazdy Użytkowe sprzedała rekordową liczbę samochodów - 232 tys. aut. Jest to o 7,6 proc. więcej niż rok temu. Obecnie w poznańskiej fabryce produkowanych jest 650 samochodów dziennie: 530 Caddy (w wersji furgon, kombi i Life) i 120 Transporterów T5, ale tylko w wersjach kombi oraz z pojedynczą i podwójną kabiną.


Przeczytaj także:

Volkswagen Poznań zwiększy produkcję (2007-05-14)

Produkcja aut w I półroczu (2007-07-16)


 


Podobne wiadomości:

Produkcja aut w I półroczu

Produkcja aut w I półroczu

Aktualności 2007-07-16

Komentuj:

~Mathias 2007-08-02

W sprawie politycznej: PIS owszem to wyśmienici politycy, i wreszcie Polacy. Jednak: 1. koalicjanci pogrywają w kulki 2. Opozycja (komuchy z SLD i LID) oraz żydokomuna (PO) są wciąz u władzy, podcinają nogi koalicji PIS, mają niemal wszystkie MEDIA od radio po TVN i portale ONET, WP,... Co do Caddy: Caddy jest najlepszym autem w tej klasie. I jednak można w Polsce zrobić auto wysokiej jakości (dowody to Caddy, Transporter T5, Zafira, Astra i ...Panda która w testach długodystansowych okazała się niezawodnym i trwałym autem)

~Adrian (Wawa) 2007-08-01

heh, zeszło na politykę. pis - tak to doskonała partia. Ludzie wykształceni, kompetentni, inteligentni (a nie elektrycy czy kolesie z pod budki z piwem jak L. Miller), znający prawo. I co BARDZO ważne - to są Polacy, a nie żydzi czy komuniści, a więc mniejszości narodowe. W końcu to jest Polska, a nie Izrael czy Rosja. O ile jednak pis dla mnie jest znakomitym ugrupowaniem politycznym, to już koalicjanci pis, a zwłaszcza samoobróbka z Andym Warchołem na czele mnie irytuje i wkurza. Inna sprawa że wole lpr czy samoobróbke niż platformersów czy sld/lid.

~Miłosz G. 2007-08-01

Ja też trzymam kciuki za PIS. To jedyna partia, która robi coś dla Polski i robi naprawde dużo. Do tej pory SLD, PO, UW, UD (dzisiejsza platforma) tylko kradły, afery i złodziejstwo na wielką skale (np. prywatyzacja). A teraz PIS walczy z korupcją i złodziejstwem. OBY TYLKO LUSTRACJA SIĘ UDAŁA i obyśmy się szybko pozbyli komunizmu (który zniszczył Polske) raz na zawsze jak Czechy czy NRD !!! Głosujmy za dwa lata na PIS !!! Ja napewno zagłosuje. Miłosz

~Luk 2007-08-01

Nie wszystko to zasługa PIS, ale zgodze się że PIS to najlepsza partia, jaką Polska miała kiedykolwiek i marzy mi się, żeby rządzili wiele kadencji. Wtedy coś ruszy w Polsce, wyjdziemy z tego bagna i jest szansa że za kilkadziesiąt Polska nie będzie już odstawać od Europy Zach. L.K.

~Za czasów SLD i PO.... 2007-08-01

Za czasów SLD i PO wszyscy inwestorzy uciekali gdzie pieprz rośnie, a dziś PIS rządzi 2 lata i powstaje więcej inwestycji niż przez ostatnie 50 lat.... PKB rośnie, export rośnie, przybywa inwestorów, buduje się drogi i mieszkania w olbrzymim tępie (choć daleko do obiecanych 3 mln. :) ), bezrobocie spadło do tego stopnia że pracodawcy nie mogą znależć pracowników i ściąga się ludzi ze Wschodu ! OBY PIS rządził kilka- kilkanaście kadencji to naprawią błedy (lub celowe działania anty-Polskie) SLD i PO.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.