mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe nazwy modeli Mitsubishi

Nowe nazwy modeli Mitsubishi

Mitsubishi Motors Corporation ogłosiła nazwy dwóch nowych modeli. Nowy Lancer, wprowadzony już na północnoamerykański rynek, będzie nosił w Japonii nazwę "Galant Fortis". Inspirowany rajdową tradycją sedan 4WD o wysokich osiągach otrzyma oznaczenie "Lancer Evolution X".

Nowe nazwy modeli Mitsubishi

Galant Fortis określany jest przez Mitsubishi jako „globalny sedan nowej generacji”. Cechami charakterystycznymi auta są: bardzo sztywna płyta podłogowa zapewniająca wysoki poziom bezpieczeństwa w przypadku kolizji, nowy, 2-litrowy silnik z aluminiowym blokiem, który zapewnia wysoką moc i ma zadowalać się niewielką ilością paliwa. Stylistyka to mieszanka elegancji i sportu.

Nowy Lancer Evolution X jest spadkobiercą rajdowej tradycji japońskiej marki. Samochód wyposażony został w system kontroli trakcji S-AWC, który łącząc kontrolę nad mocą silnika i siłą hamowania z systemem napędu wszystkich czterech kół zapewnia precyzyjne i intuicyjne prowadzenie samochodu oraz wyjątkową stabilność. Innymi technologiami koncernu Mitsubishi Motors, które znalazły się w nowym modelu są: nowy, lekki i mocny silnik MIVEC 2.0 z turbodoładowaniem i aluminiowym blokiem silnika oraz 6-biegowa, zautomatyzowana przekładnia manualna, która gwarantować ma jeszcze lepsze osiągi niż poprzednie ewolucje modelu.

Dowiedz się więcej o marce Mitsubishi

Czytaj także:

Mitsubishi przyspiesza wprowadzenie nowego diesla 2007-04-24

Mitsubishi Outlander: Pełnowymiarowy diament 2007-04-20

Prototype X zwiastunem Evo X 2006-12-18


Podobne wiadomości:

Mitsubishi L200 pickupem roku 2017

Mitsubishi L200 pickupem roku 2017

Aktualności 2016-12-01

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Aktualności 2017-02-16

Komentuj:

~artur.m@vip.wp.pl 2007-07-06

Miłośnikom marki oraz potencjalnym klientom polecam zapoznanie się z opisem likwidacji korozji nadwozia w modelu lancer zgodnie z technologią rekomendowaną przez producenta: papier ścierny + lakierowanie + oklejanie, www,lancer-rust.neostrada.pl

~Podpis: 2007-04-26

Będzie i u nas ale późnej. Jak będzie ok i kasy starczy sprzedaje moją VIII i będzie "X" :)

~seeker 2007-04-26

Ciekawe dlaczego tylko na północnoamerykański rynek. Oddzielenie cywilnej Lancerki nazwą od modelu który najbardziej kojarzy się z tą nazwą byłby dobrym posunięciem. Tak myśle ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy
Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy
Aktualna generacja Fiata Pandy jest produkowana od 2012 roku. Od tamtego czasu jest nie tylko niekwestionowanym liderem sprzedaży we Włoszech, a przy okazji najlepiej sprzedającym się samochodem w swoim segmencie od 2016 roku.