mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe obuwie dla samochodu

Nowe obuwie dla samochodu

Japoński gigant w produkcji opon samochodowych, Yokohama wchodzi właśnie na rynek z nowym modelem S.Drive, który został zaprojektowany dla posiadaczy samochodów, którzy liczą na bardzo duży komfort jazdy.

Nowe obuwie dla samochodu

Kluczowym czynnikiem pozwalającym na zwiększenie przyczepności oraz komfortu jazdy jest unikalna technologia 'Groove in Groove' (Rowek w Rowku) pozwalająca na optymalne rozłożenie nacisku oraz maksymalizowanie miejsca kontaktu opony z nawierzchnią. Rowki pozwalają również zredukować efekt nierównomiernego zużywania się opony. Natomiast technologia Variable Angled Groove poprawia efektywność podczas pokonywania zakrętów. Opony te mają bardzo wąska budowę, dzięki czemu nie będzie występowało ryzyko ocierania się ogumienia o nadkola samochodu.

Inżynierowie z firmy Yokohama opracowali mikro-elastyczną mieszankę gumy dla opon S.Drive, pozwalająca na komfortową jazdę przy zachowaniu dużej przyczepności. Oryginalna mieszanka została wzbogacona dodatkiem z krzemionki, przydatnym podczas jazdy na mokrej nawierzchni. Do suchej natomiast przydadzą się mikroelementy polimerowe, które dodano do składu chemicznego opony.

Nowe opony będą dostępne w 35 rozmiarach, począwszy od 14, skończywszy na 20 calach, o profilach 35 do 55 i szerokości 185 mm do 225 mm. Klasy szybkości będą dostępne od poziomu V, aż do Y (240 km/h do 300 km/h).

Czytaj także:

Bridgestone wybrał Polskę (2006-06-06)

Inwestycje Dębicy (2006-05-09)

Tematy w artykule: Yokohama S.Drive

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.