mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe ogumienie dla Lamborghini

Nowe ogumienie dla Lamborghini

Jeden z najbardziej znanych producentów opon, firma Pirelli, został wyłącznym dostawcą ogumienia dla samochodów Lamborghini LP640. W najnowszej odsłonie tego sportowego wozu zamontowane będą opony Pirelli P Zero Cosa System.

Nowe ogumienie dla Lamborghini

Wieloletnie doświadczenie firmy Pirelli zaowocowało wydaniem na świat opon zaprojektowanych specjalnie do ekstremalnej jazdy. Nowoczesne rozwiązania techniczne opon P Zero Corsa sprawiły, że są one synonimem bardzo dobrej przyczepności, bezpieczeństwa i precyzji. Bieżnik, który w nich zastosowano jest kombinacją fal wzorowanych na oponach wyścigowych. Opony te są zarówno asymetryczne jak też i kierunkowe. Powstały na bazie mieszanki, która potrafi przystosować się do zmiennych warunków termicznych. Dzięki temu nawet częste zmiany stanu nawierzchni nie wpływają na osiągane rezultaty.

Współpracując z renomowanymi producentami samochodów, firma Pirelli opracowała pionierskie rozwiązania. Opony P Zero Corsa System w połączeniu z najnowszą odsłoną Lamborghini Murcielago LP640 mogą być tego doskonałym przykładem. Pomysł polega na montowaniu dwóch rodzajów opon na każdej z osi samochodu. Na przedniej montowane są opony kierunkowe P Zero Corsa Direzionale, na tylnej zaś asymetryczne P Zero Corsa Assimetrico. Zadaniem opony przedniej jest oczyszczanie toru jazdy z nadmiaru wody. Kierunkowy bieżnik uruchamia skuteczny mechanizm usuwania wody spod kół, dzięki czemu opony są w stałym kontakcie z nawierzchnią, nie tracąc przy tym skuteczności. Asymetryczny wzór bieżnika rozkłada równomiernie siły powstające podczas przyspieszania, gwarantując szeroką płaszczyznę kontaktu opony z nawierzchnią, co jest ważne podczas pokonywania wąskich zakrętów.

W nowym Lamborghini będą stosowane seryjnie opony Pirelli P Zero Corsa System Direzionale o rozmiarach 245/35R18 na przednią oś. Z tyłu zaś będą montowane P Zero Corsa System Assimetrico o rozmiarach 335/30R18.

Czytaj także:

Nowe obuwie dla samochodu (2006-06-12)

Bridgestone wybrał Polskę (2006-06-06)

Tematy w artykule: opony opony Pirelli Pirelli

Podobne wiadomości:

A Ty co robisz z zużytymi oponami?

A Ty co robisz z zużytymi oponami?

Aktualności 2015-07-24

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto motor i sport

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto...

Aktualności 2015-10-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.