mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe ogumienie dla Lamborghini

Nowe ogumienie dla Lamborghini

Jeden z najbardziej znanych producentów opon, firma Pirelli, został wyłącznym dostawcą ogumienia dla samochodów Lamborghini LP640. W najnowszej odsłonie tego sportowego wozu zamontowane będą opony Pirelli P Zero Cosa System.

Nowe ogumienie dla Lamborghini

Wieloletnie doświadczenie firmy Pirelli zaowocowało wydaniem na świat opon zaprojektowanych specjalnie do ekstremalnej jazdy. Nowoczesne rozwiązania techniczne opon P Zero Corsa sprawiły, że są one synonimem bardzo dobrej przyczepności, bezpieczeństwa i precyzji. Bieżnik, który w nich zastosowano jest kombinacją fal wzorowanych na oponach wyścigowych. Opony te są zarówno asymetryczne jak też i kierunkowe. Powstały na bazie mieszanki, która potrafi przystosować się do zmiennych warunków termicznych. Dzięki temu nawet częste zmiany stanu nawierzchni nie wpływają na osiągane rezultaty.

Współpracując z renomowanymi producentami samochodów, firma Pirelli opracowała pionierskie rozwiązania. Opony P Zero Corsa System w połączeniu z najnowszą odsłoną Lamborghini Murcielago LP640 mogą być tego doskonałym przykładem. Pomysł polega na montowaniu dwóch rodzajów opon na każdej z osi samochodu. Na przedniej montowane są opony kierunkowe P Zero Corsa Direzionale, na tylnej zaś asymetryczne P Zero Corsa Assimetrico. Zadaniem opony przedniej jest oczyszczanie toru jazdy z nadmiaru wody. Kierunkowy bieżnik uruchamia skuteczny mechanizm usuwania wody spod kół, dzięki czemu opony są w stałym kontakcie z nawierzchnią, nie tracąc przy tym skuteczności. Asymetryczny wzór bieżnika rozkłada równomiernie siły powstające podczas przyspieszania, gwarantując szeroką płaszczyznę kontaktu opony z nawierzchnią, co jest ważne podczas pokonywania wąskich zakrętów.

W nowym Lamborghini będą stosowane seryjnie opony Pirelli P Zero Corsa System Direzionale o rozmiarach 245/35R18 na przednią oś. Z tyłu zaś będą montowane P Zero Corsa System Assimetrico o rozmiarach 335/30R18.

Czytaj także:

Nowe obuwie dla samochodu (2006-06-12)

Bridgestone wybrał Polskę (2006-06-06)

Tematy w artykule: opony opony Pirelli Pirelli

Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Indeks prędkości opon - wszystko, co musisz wiedzieć

Indeks prędkości opon - wszystko, co musisz...

Opony samochodowe 2015-07-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.