mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe opony zimowe Grupy Michelin

Nowe opony zimowe Grupy Michelin

Potrzebom bezpieczeństwa i trwałości odpowiadają nowości Grupy Michelin na sezon zimowy 2009/2010 – opona Michelin Agilis Alpin do samochodów dostawczych oraz opona BFGoodrich Winter Slalom KSI przeznaczona do użytkowania głównie na śniegu i lodzie.

Nowe opony zimowe Grupy Michelin

Wprowadzając na rynek tę pierwszą oponę, Michelin rozszerza gamę produktów zimowych Alpin, w skład której wchodzą opony Michelin Pilot Alpin, Michelin Primacy Alpin oraz Michelin Alpin A3 przeznaczone do samochodów osobowych o wysokich osiągach.

Opona Michelin Agilis Alpin jest nowością w segmencie opon do samochodów dostawczych. Zastępuje ona gamę opon Michelin Agilis Snow Ice 61/81/101. Nowa opona zaspokaja najważniejsze potrzeby użytkowników samochodów dostawczych, takie jak: bezpieczeństwo, trwałość oraz oszczędność w użytkowaniu.

Drugą nowością jest opona BFGoodrich Winter Slalom KSI przeznaczona do samochodów z napędem na cztery koła, która zapewnia optymalny stosunek przyczepności do zużycia oraz trwałe osiągi. Na rynku będzie dostępna w 20 rozmiarach o średnicy od 15 do 17 cali.

Grupa Michelin wprowadziła też do sprzedaży nowe rozmiary opon Michelin Primacy Alpin z homologacją BMW i Mini oraz Michelin Pilot Alpin z homologacją Mercedesa i Porsche.

Opony Michelin Primacy Alpin z homologacją BMW i Mini są przeznaczone do modelów Mini, Mini R56, BMW 3 i BMW X1. Są dostępne w sześciu rozmiarach, o średnicy 16 i 17 cali i posiadają dodatkowe oznaczenie w postaci gwiazdki (*). Tak jak wszystkie opony z gamy Primacy Alpin, charakteryzują się bardzo dobrą przyczepnością na śniegu i lodzie. Doskonale sprawdzają się również na suchych i mokrych nawierzchniach.

Opony Michelin Pilot Alpin z homologacją Mercedesa, przeznaczone są do modeli Klasy E, S oraz CLS. Posiadają dodatkowe oznaczenie „MO” i są dostępne również w wersji „zero pressure”- „ZP” – pozwalającej na kontynuowanie jazdy po przebiciu opony. Z kolei do nowego modelu Porsche Panamera przeznaczone są opony Michelin Pilot Alpin z homologacją „N0”. Podobnie jak pozostałe opony gamy Michelin Pilot Alpin zapewniają one lepszą przyczepność, zarówno podczas szybkiej jazdy na zakrętach, jak i ruszania, czy silnego hamowania.


Podobne wiadomości:

Indeks nośności opon - co mówi i po co jest?

Indeks nośności opon - co mówi i po co jest?

Opony samochodowe 2015-05-22

Jak przygotować się do podróży zimą?

Jak przygotować się do podróży zimą?

Bezpieczna jazda 2015-12-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.