mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe opony zimowe Grupy Michelin

Nowe opony zimowe Grupy Michelin

Potrzebom bezpieczeństwa i trwałości odpowiadają nowości Grupy Michelin na sezon zimowy 2009/2010 – opona Michelin Agilis Alpin do samochodów dostawczych oraz opona BFGoodrich Winter Slalom KSI przeznaczona do użytkowania głównie na śniegu i lodzie.

Nowe opony zimowe Grupy Michelin

Wprowadzając na rynek tę pierwszą oponę, Michelin rozszerza gamę produktów zimowych Alpin, w skład której wchodzą opony Michelin Pilot Alpin, Michelin Primacy Alpin oraz Michelin Alpin A3 przeznaczone do samochodów osobowych o wysokich osiągach.

Opona Michelin Agilis Alpin jest nowością w segmencie opon do samochodów dostawczych. Zastępuje ona gamę opon Michelin Agilis Snow Ice 61/81/101. Nowa opona zaspokaja najważniejsze potrzeby użytkowników samochodów dostawczych, takie jak: bezpieczeństwo, trwałość oraz oszczędność w użytkowaniu.

Drugą nowością jest opona BFGoodrich Winter Slalom KSI przeznaczona do samochodów z napędem na cztery koła, która zapewnia optymalny stosunek przyczepności do zużycia oraz trwałe osiągi. Na rynku będzie dostępna w 20 rozmiarach o średnicy od 15 do 17 cali.

Grupa Michelin wprowadziła też do sprzedaży nowe rozmiary opon Michelin Primacy Alpin z homologacją BMW i Mini oraz Michelin Pilot Alpin z homologacją Mercedesa i Porsche.

Opony Michelin Primacy Alpin z homologacją BMW i Mini są przeznaczone do modelów Mini, Mini R56, BMW 3 i BMW X1. Są dostępne w sześciu rozmiarach, o średnicy 16 i 17 cali i posiadają dodatkowe oznaczenie w postaci gwiazdki (*). Tak jak wszystkie opony z gamy Primacy Alpin, charakteryzują się bardzo dobrą przyczepnością na śniegu i lodzie. Doskonale sprawdzają się również na suchych i mokrych nawierzchniach.

Opony Michelin Pilot Alpin z homologacją Mercedesa, przeznaczone są do modeli Klasy E, S oraz CLS. Posiadają dodatkowe oznaczenie „MO” i są dostępne również w wersji „zero pressure”- „ZP” – pozwalającej na kontynuowanie jazdy po przebiciu opony. Z kolei do nowego modelu Porsche Panamera przeznaczone są opony Michelin Pilot Alpin z homologacją „N0”. Podobnie jak pozostałe opony gamy Michelin Pilot Alpin zapewniają one lepszą przyczepność, zarówno podczas szybkiej jazdy na zakrętach, jak i ruszania, czy silnego hamowania.


Podobne wiadomości:

Michelin Pilot Sport 4 S - nowa opona o ultra wysokich osiągach

Michelin Pilot Sport 4 S - nowa opona o ultra...

Motogazeta Menu 2017-01-23

Jak przygotować się do podróży zimą?

Jak przygotować się do podróży zimą?

Bezpieczna jazda 2015-12-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech