mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe placówki Backer OBR

Nowe placówki Backer OBR

Firma Backer OBR kontynuuje inwestycje zachodniopomorskim. W nowej hali w Pyrzycach rozpoczęła się produkcja foliowych elementów grzejnych między innymi na potrzeby przemysłu samochodowego całego świata.

Nowe placówki Backer OBR

Historia firmy Backer OBR w Polsce rozpoczęła się w 1991 roku kiedy to powołano do życia OBR Sp. z o.o. Początkowo w szczecińskim zakładzie produkowane było kilka tysięcy elementów grzejnych miesięcznie. Stopniowo spółka ze szwedzkim kapitałem powiększała wolumen produkcji oraz rozszerzała portfollio o nowe produkty. Na przestrzeni ostatnich lat firma zaznaczała na mapie Polski nowe lokalizacje: przeniosła produkcję ze Szczecina do zakładu w Pyrzycach oraz zakupiła nowe budynki i hale w Warnicach. Pomimo sukcesów firma nie zwalnia tempa ekspansji.

W 2005 roku spółka zrealizowała już dwie duże inwestycje. 26 kwietnia odbyło się w Pyrzycach uroczyste oddanie do eksploatacji nowej hali o powierzchni ok. 3 tys. m2 i dwupiętrowego biurowca. W nowej hali produkowane są foliowe elementy grzejne między innymi na potrzeby przemysłu samochodowego całego świata.
Dzień później oficjalnie zakończono budowę nowego zakładu w Stargardzie Szczecińskim. Obiekt składa się z hali o powierzchni ok. 3 tys. m2 i biurowca. W niedługim czasie rozpocznie się przenoszenie produkcji z zakładu znajdującego się w podstargardzkich Warnicach. W nowym zakładzie produkowane będą rezystory mocy, panele sterujące do pomp ciepła i wiązki kablowe.

Backer BHV AB (do 2001 roku Backer Elektro-Värme AB) w Szwecji jest główną siedzibą grupy firm zajmujących się produkcją elektrycznych, oporowych elementów grzejnych różnego typu. Grupa posiada firmy produkcyjne w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Polsce, Czechach, we Włoszech i Hiszpanii.

 


Podobne wiadomości:

Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Polskie drogi 2016-06-16

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.