mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe projekty Michelin

Nowe projekty Michelin

Obchody 10-lecia obecności Michelin w Polsce to doskonała okazja do przedstawienia planów inwestycyjnych firmy na najbliższe lata. Na początku 2005 roku Grupa Michelin rozpoczęła rozbudowę olsztyńskiej fabryki opon.

Nowe projekty Michelin

Na lata 2005-2007 planowane są działania inwestycyjne, których celem jest rozbudowa potencjału produkcyjno-magazynowego Michelin w Olsztynie. Łączna wartość planowanych inwestycji wynosi 253 mln Euro.

Projekt zakłada zwiększenie produkcji opon osobowych i dostawczych z szybko rosnących segmentów 4x4 i aut klasy średniej, rozbudowę produkcji półfabrykatów oraz rozbudowę magazynów wyrobów gotowych. W fabryce powstanie przeszło 500 nowych miejsc pracy.

Rozpoczynając inwestycję Michelin wynegocjował z polskim rządem podpisanie umowy dotyczącej pakietu pomocowego, który ma dać spółce łącznie 50 mln euro zwolnień podatkowych. Rzecznik prasowy Michelin Ewa Czarnecka powiedziała, że "obecnie projekt umowy z polskim rządem rozpatrywany jest przez Komisję Europejską".

"Realizowana inwestycja zapewni nam samowystarczalność w wielu sektorach. Do końca tego roku ruszy zaplecze logistyczne spółki, najpóźniej do marca 2006 nowa linia produkcyjna dla opon, a w 2007 roku produkcja półfabrykatów" - dodała.

Obecnie Michelin Polska S.A. zatrudnia przeszło 3700 osób. Grupa Michelin zajmuje 39. pozycję na liście największych inwestorów zagranicznych w Polsce. Michelin Polska S.A. jest liderem w segmencie premium, z udziałem w rynku sięgającym 33%. Firma eksportuje swe wyroby do 60 krajów świata. Do krajów europejskich trafia 89% eksportu, z czego ponad 70% do krajów Unii Europejskiej.

Przeczytaj także: Michelin 10 lat w Polsce (2005-11-02)

Zobacz galerię: Michelin w Polsce 


Podobne wiadomości:

10 lat Michelin w Polsce

10 lat Michelin w Polsce

Aktualności 2005-11-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross