mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe projekty Michelin

Nowe projekty Michelin

Obchody 10-lecia obecności Michelin w Polsce to doskonała okazja do przedstawienia planów inwestycyjnych firmy na najbliższe lata. Na początku 2005 roku Grupa Michelin rozpoczęła rozbudowę olsztyńskiej fabryki opon.

Nowe projekty Michelin

Na lata 2005-2007 planowane są działania inwestycyjne, których celem jest rozbudowa potencjału produkcyjno-magazynowego Michelin w Olsztynie. Łączna wartość planowanych inwestycji wynosi 253 mln Euro.

Projekt zakłada zwiększenie produkcji opon osobowych i dostawczych z szybko rosnących segmentów 4x4 i aut klasy średniej, rozbudowę produkcji półfabrykatów oraz rozbudowę magazynów wyrobów gotowych. W fabryce powstanie przeszło 500 nowych miejsc pracy.

Rozpoczynając inwestycję Michelin wynegocjował z polskim rządem podpisanie umowy dotyczącej pakietu pomocowego, który ma dać spółce łącznie 50 mln euro zwolnień podatkowych. Rzecznik prasowy Michelin Ewa Czarnecka powiedziała, że "obecnie projekt umowy z polskim rządem rozpatrywany jest przez Komisję Europejską".

"Realizowana inwestycja zapewni nam samowystarczalność w wielu sektorach. Do końca tego roku ruszy zaplecze logistyczne spółki, najpóźniej do marca 2006 nowa linia produkcyjna dla opon, a w 2007 roku produkcja półfabrykatów" - dodała.

Obecnie Michelin Polska S.A. zatrudnia przeszło 3700 osób. Grupa Michelin zajmuje 39. pozycję na liście największych inwestorów zagranicznych w Polsce. Michelin Polska S.A. jest liderem w segmencie premium, z udziałem w rynku sięgającym 33%. Firma eksportuje swe wyroby do 60 krajów świata. Do krajów europejskich trafia 89% eksportu, z czego ponad 70% do krajów Unii Europejskiej.

Przeczytaj także: Michelin 10 lat w Polsce (2005-11-02)

Zobacz galerię: Michelin w Polsce 


Podobne wiadomości:

10 lat Michelin w Polsce

10 lat Michelin w Polsce

Aktualności 2005-11-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.