mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe radary na drogach

Nowe radary na drogach

Na polskie drogi trafiło właśnie 67 egzemplarzy nowych fotoradarów. Zostaną one zamontowane na najniebezpieczniejszych odcinkach dróg oraz w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów.

Nowe radary na drogach

Nowe zakupy określane są przez policję kolejnym etapem walki z piratami drogowymi. 17 egzemplarzy nowoczesnych fotoradarów zostało zakupionych dzięki pomocy ze strony Banku Światowego. Pozostałe 50 sztuk zostało nabytych dzięki specjalnemu programowi SPOT (Sektorowy Program Operacyjny Transport). Było to możliwe dzięki specjalnemu porozumieniu Ministerstwa Infrastruktury oraz Komendy Głównej Policji. W ramach tego projektu Unia Europejska przekazała 75 procent środków finansowych potrzebnych do zakupu sprzętu.

Nowy sprzęt został przekazany w ręce komend wojewódzkich policji. Na jedno województwo przypadły średnio trzy fotoradary. Cztery egzemplarze otrzymały komendy: śląska i mazowiecka, natomiast po dwa: komenda małopolska i świętokrzyska. Decyzje dotyczące miejsca oraz kosztów montażu nowych urządzeń będą w przeciągu kilku dni konsultowane z samorządami. Należy się jednak spodziewać, że w przeciągu przyszłego tygodnia fotoradary zostaną uruchomione. Mimo nowej inwestycji w bezpieczeństwo nie należy się spodziewać, że na drogach zmniejszy się ilość patroli policyjnych, zapowiada Komenda Główna Policji.

Czytaj także:

Nowe, skuteczne pomiary prędkości (2006-10-25)

Policja wyszła z krzaków (2006-08-31)

Tematy w artykule: radary komenda główna policji

Podobne wiadomości:

694 zabranych praw jazdy w tydzień

694 zabranych praw jazdy w tydzień

Aktualności 2015-05-26

Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości

Policja dostała nowe laserowe mierniki...

Aktualności 2017-12-18

Komentuj:

~Marek 2007-02-06

I o to chodzi.Czym więcej takich miejsc tym bezpieczniej dla wszystkich.Jednak nasze drogi to typowe dziurawce i tu tkwi przyczyna- nadrobienie straconego czasu.Nie mamy dróg szybkiego ruchu a to podstawa.Jeżdząc trochę po europie stwierdzam,że inni jeżdzą w/g przepisów.Polaka można poznać po wyprzedzaniu z b. dużą prędkością lub łamaniu przepisów ograniczających prędkość. Rodacy nasi trzymają się lewego pasa-chyba go kupili dla siebie ,a prawy jest wbrew pozorom szybszy wiem to z własnego doświadczenia

~ech,lech 2006-11-06

własnie o to chodzi, zeby w niebezpiecznych miejscach ludzie zwalniali

~lech 2006-11-06

i jak zwykle pochowane w krzakach - z tymi fotoradarami to troche bez sensu, wszyscy kierowcy wiedza gdzie stoją, dodatkowo uprzedzaja o nich znaki drogowe, tak wiec tuz przed wszyscy zwalniaja a potem rura...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Corsa Gsi – polska cena
Opel Corsa Gsi – polska cena
Do zaprezentowanej wcześniej Insignii GSi dołącza mniejsza siostra - Corsa GSi. Rasowy maluch ma 150 KM mocy i drapieżny wygląd. Znamy już cenę modelu.