mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe radiowozy w USA

Nowe radiowozy w USA

Ford Crown Victoria w policyjnych barwach to już niemal jedna z ikon Stanów Zjednoczonych, podobnie jak żółte nowojorskie taksówki i czarne wozy FBI. Niestety te czasy odchodzą i szykują się duże zmiany.

Nowe radiowozy w USA
Wiemy już na pewno, że za niedługo rozpocznie się wielka wymiana wysłużonych żółtych Fordów-taksówek w Nowym Jorku na, także żółte, Nissany, stworzone konkretnie do tego celu. Teraz wychodzi na jaw, że dni Crown Victorii w amerykańskiej policji są także policzone.

General Motors pokazał właśnie policyjną odmianę Chevroleta Impali, przygotowaną na 2012 rok. Trochę się z tym pospieszył, bo nie znamy jeszcze nawet pełnych detali, dotyczących zwykłej wersji, oprócz tych, że jest... paskudna i wygląda jak auto, które z powodzeniem mogłoby być wprowadzone na rynek około roku 2001. Wnętrze także zdradza "wiekowość" designu.

Pod maską auta ma się znaleźć 3,6 litrowe V6 o mocy 302 koni mechanicznych, które ma zapewnić bardzo przyzwoite przyspieszenie do 100 km/h w czasie 6,6 sekundy.

Trzeba wspomnieć, że Impale są już na służbie jako radiowozy policyjne i bynajmniej nie wypierają "z branży" Crown Victorie, jednak właściwości nowego modelu GM zapewne sprawią, że będzie ich jeździć coraz to więcej, natomiast Fordów coraz to mniej. Taka kolej rzeczy, świat idzie do przodu.

Nowy silnik spala o wiele mniej paliwa w porównaniu do wysłużonego 3.9 V6 o mocy 230 koni mechanicznych i ze skrzynią biegów z czterema przełożeniami, który znajdował się w modelu na 2011 rok. Wartość spalania wyprzedza Forda aż o 28%.

Oczywiście auto będzie przystosowane do służby policyjnej, m.in. przez zastosowanie systemu kontroli trakcji StabilTrack, ulepszenie układu hamulcowego, dzięki czemu samochód zachamuje ze 100 km/h w dużo krótszym czasie i na krótszym dystansie, ulepszenie precyzji układu kierowniczego i zawieszenia, aby zmniejszyć przechyły nadwozia i poprawić przyczepność.

Podobne wiadomości:

Ford Mad Max - przybysz z filmu

auto motor i sport 0000-00-00

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

~Stare Fordy Vicoria są wymieniane na 2011-06-09

Forda Interceptor. Wpiszcie sobie tą nazwę w Google poszukajcie w grafice i wszystko będzie jasne. Policja w USA potrzebowała tańszego samochodu i stąd pojawił się GM. Władze wielu miast w USA mają umowy z Policją zabraniające poruszaniu się brzydkimi samochodami. Np w stolicy, SF, na Florydzie mogą jeździć tylko Fordy Interceptor, Explorer i ....Mustang.

~polon.us 2011-06-08

To fakt, aktualna generacja Impali jest brzydka jak noc, ale ponoc nowa wersja ma bardziej przypominac aktualne Malibu, ktore jest juz calkiem zgrabnym autem. Moze Amerykanska Policja dostanie juz te odmlodzona wersje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Widoczność to kluczowa kwestia dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowca jadący nieoświetloną drogą jest narażony na podobne niebezpieczeństwo, jak pieszy przemieszczający się poboczem bez elementów odblaskowych.