mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe rodzaje odblasków

Nowe rodzaje odblasków

Blisko 1500 worków odblaskowych trafi do końca grudnia br. do uczniów w regionie radomskim. To pierwsze tego typu odblaski w Polsce, a ich wprowadzenie podyktowane jest troską o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Nowe rodzaje odblasków
Worki na obuwie są zazwyczaj nieodzownym elementem uczniów w drodze do i ze szkoły. Te fluorescencyjne będą spełniać obie role: praktyczną i zapewniającą bezpieczeństwo. W ten sposób mazowiecka Policja wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Radomiu rozpoczyna cykl jesienno – zimowych działań prewencyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży szkolnej.

Głównym założeniem akcji jest uzmysłowienie dzieciom oraz ich rodzicom podstawowych zagrożeń jakie wynikają z nieużywania przez pociechy elementów odblaskowych. Przekazywane do tej pory przez Policję i WORD opaski oraz zawieszki odblaskowe nie dają spodziewanych rezultatów. Dzieci ich nie używają, twierdząc, że są "obciachowe". W związku z takim nastawieniem najmłodszych, trzeba było znaleźć taki element odblaskowy, który stałby się nieodzownym elementem ucznia w drodze do i ze szkoły. Obie funkcje praktyczne spełnia odblaskowy worek na obuwie.

Radomscy policjanci i pracownicy WORDu jako pierwsi w kraju będą przekazywać uczniom takie odblaski. Nigdy dotąd w Polsce nie były przekazywane tego typu elementy.

Do końca 2007 roku do uczniów w regionie radomskim trafi blisko 1500 takich worków zakupionych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu. Zgodnie z założeniami worki te mają trafić do uczniów mieszkających w małych miejscowościach, które w drodze do szkoły przemieszczają się często nieoświetlonymi drogami.
Tematy w artykule: KGP komenda główna policji

Podobne wiadomości:

694 zabranych praw jazdy w tydzień

694 zabranych praw jazdy w tydzień

Aktualności 2015-05-26

W każdym województwie będzie zespół do walki z piratami drogowymi

W każdym województwie będzieespół do walki...

Aktualności 2014-08-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.