mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe samochody dla mazowieckiej Policji

Nowe samochody dla mazowieckiej Policji

Wczoraj w urzędzie marszałkowskim podpisane zostało porozumienie na dofinansowanie zakupu 23 samochodów dla służb prewencji komend powiatowych podległych komendzie stołecznej Policji. Na ten cel samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył 563.960 złotych.

Nowe samochody dla mazowieckiej Policji

Nowy sprzęt trafi do komend powiatowych garnizonu stołecznego: warszawsko-zachodniego, mińskiego, pruszkowskiego, legionowskiego, wołomińskiego i otwockiego. 23 osobowe auta wykorzystywane będą w służbie prewencji. Na zakup radiowozów oznakowanych samorząd województwa przeznaczył 563.960 złotych, pozostałe 2/3 kwoty zakupu przeznaczą ze swojego budżetu starostwa powiatowe, gminne i komenda stołeczna Policji.

To nie jedyne porozumienie podpisane dziś na zakup samochodów dla Policji. Na mocy porozumienia podpisanego z komendantem wojewódzkim Policji w Radomiu komendy powiatowe i miejskie Mazowsza otrzymają 29 samochodów oraz sprzęt specjalistyczny wartości 3,8 mln złotych.

Do komend powiatowych podległych Komendantowi Stołecznemu Policji trafią 23 samochody o wartości prawie 1,7 mln zł, z czego z budżetu województwa pochodzić będzie prawie 570 tys. zł. Ponadto, komisariaty Policji w Jaktorowie oraz w Nasielsku wzbogacą się o sprzęt komputerowy i elektrotechniczny. Łączna wartość tego sprzętu to 45 tys. zł. Środki na ten cel pochodzić będą z budżetu województwa.

Do komend Powiatowych i Miejskich Policji podległych Mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji trafi 29 samochodów o łącznej wartości ponad 1,9 mln zł, z czego z budżetu województwa na ten cel przeznaczono ponad 630 tys. zł. Ponadto, komendy powiatowe i miejskie Policji wzbogacą się o niezbędny sprzęt specjalistyczny o wartości blisko 180 tys. zł. Środki na ten cel pochodzić będą z budżetu województwa.

Czytaj także:

Policja w Jeepach 2007-10-29

Komentuj:

~wi999 2007-11-10

napiszcie jakiej marki i jaki model

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross