mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe samochody dla policji

Nowe samochody dla policji

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o wygranym przez Kię przetargu na dostawę dla polskiej policji ponad 2.500 egzemplarzy modelu cee'd. Jak się okazuje, to nie jedyne zakupy, jeśli chodzi o auta, jakie w tym i przyszłym roku dokona policja w naszym kraju.

Nowe samochody dla policji
Jeszcze tylko w tym roku do jednostek policji w całym kraju trafi blisko 3170 nowych samochodów. Będą wśród nich radiowozy oznakowane, nieoznakowane, furgony, auta terenowe, pojazdy specjalne i więźniarki. To jednak nie koniec zakupów sprzętu transportowego realizowanych w ramach "Programu modernizacji Policji". Umowy na dostawy nowych pojazdów dla policjantów będą realizowane również w 2009 roku.

Do końca grudnia do jednostek terenowych zostanie przekazanych 1.897 nowych samochodów osobowych, 855 furgonów, 154 aut terenowych, 13 pojazdów specjalnych, 24 dużych więźniarek i 224 samochodów operacyjnych nieoznakowanych. Umowy na dostawy 2.515 radiowozów oznakowanych (cee'dów) zawarły już wytypowane komendy wojewódzkie i CSP w Legionowie:
- 549 aut zakupi komenda w Łodzi (z tego 150 sztuk jeszcze w tym roku),
- 541 – komenda w Gorzowie Wlkp. (121),
- 502 – CSP w Legionowie (260),
- 476 – komenda w Gdańsku (100)
- 447 komenda w Białymstoku (200).

Policjanci już wkrótce przesiądą się również do nowych samochodów nieoznakowanych. Do dyspozycji będą poza Kią cee'd, również Fiaty Bravo, Ople Astra II i Vectra, Skody Superb, Volkswageny Passaty i Fordy Mondeo. W sumie planowany jest zakup blisko 2330 takich pojazdów (ponad 820 aut zakupi KGP, 600 - KWP w Lublinie, 500 - KWP w Szczecinie, 310 - KWP w Radomiu).

Wytypowane komendy wojewódzkie podpisały ponadto umowy na dostawy 1.716 furgonów oznakowanych, małych więźniarek i 406 furgonów nieoznakowanych. Umowy na dostawy oznakowanych Fiatów Ducato i Renault Trafic realizują komendy:
- w Bydgoszczy (zakup 311 Fiatów Ducato, w tym do końca 2008 roku – 100 sztuk),
- w Krakowie i Szczecinie (po 304 auta),
- w Rzeszowie (296 aut, 50 jeszcze w tym roku)
- w Katowicach (251 Renault Trafic, 30 sztuk do końca 2008 roku),
- KWP w Poznaniu zakupi 250 małych więźniarek (do końca grudnia jeszcze 40 sztuk)
- jednostka w Krakowie zakupi 304 oznakowanych Fiatów Ducato, w tym 120 aut jeszcze w 2008 roku.

Po 80 nieoznakowanych furgonów zakupią jednostki w Szczecinie, Bydgoszczy i Krakowie, zaś po 83 - dolnośląska komenda policji oraz komenda stołeczna.

Dodatkowo KWP w Rzeszowie realizuje zakup 24 dużych więźniarek. Również one będą przekazane do dyspozycji policjantów do końca grudnia. Poszczególne jednostki wzbogacą się także o nowe auta terenowe. W sumie otrzymają prawie 200 oznakowanych i nieoznakowanych aut marki Nissan Pathfinder i Kia Sorento.
Tematy w artykule: policja

Podobne wiadomości:

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z...

Aktualności 2017-06-13

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Komentuj:

~obserwator 2008-10-29

a co do Aro, wczoraj widzialem jak jakieś policyjne Aro brało udział w jakiejś akcji i chyba nawet w pościgu, wprawdzie nie widziałem samej akcji, ale ustawienie aut na to by wskazywało (Aro jak gdyby zajechało droge innemu autu)

~aaa 2008-10-27

Są dwie szkoły zakupu samochodów flotowych. Dwie dobre i wiele złych. Polska Policja wbrew pozorom wybiera jedną z dobrych. Dlaczego? Dlatego, że Kia jest tania i dość sprawna. Ona zastąpi octavie z silnikiem 1.6. Tam gdzie są potrzebne odpowiednie pojazdy to są kupowane (np. passaty czy mondeo które pewnie będą patrolować autostrady... wszystkie trzy ;)) Co do MIKA - we Włoszech mają bo dostali do VW w prezencie. Gdyby u nas był przemysł (zamiast robić w majtki sprzedalibyśmy FSO dla VW jak chciał) też byśmy dostawali owoce jego pracy - nie wiele osób wie, ale FSO w roliczeniu podatku gruntowego zaopartywało warszawską straż miejską w lanosy. Może gdyby robili coś lepszego, to i policja miała by coś z tego interesu. A samo Lambo u nas nie miałoby sensu ze względu na małą ilość autostrad. Prędzej jakieś mocne AMG czy MPower, które da sobie radę też na koleinach. Z resztą kogo mieliby ścigać tym Lambo, kal stadkiem takich autek jak Kia dadzą sobie radę ze stadami dresów w leciwych golfach, a pościgi za pojazdami typu 911 czy F430 raczej w Polsce zbyt często się nie zdążają. A więc jacy przestępcy taka policja ;)) A tak na poważnie, jest jeszcze druga szkoła, niestety na nią nas nie stać. Mówi ona, że przy przetargu należy brać pod uwagę cenę odsprzedaży lub odkupu przez dostawcę. Stąd w Niemieckiej policji można było spotkać BMW serii 5 i inne wyższej klasy. Niestety umowa taka najczęściej zamyka się w trzech latach, a w Polsce średnio policja używa samochód siedem lat (a i tak nie ma gwarancji na cykliczność wymian, bo decyzje tego typu są często polityczne lub niezbyt legalne - patrz wielowahaczowe zawieszenie w busach aby Mr. K wygrał przetarg). Tak więc wybrali i tak dobrze, przynajmniej te samochody będą jeździły, a nie jak kiedyś pewne Aro stały w polu ;)))))

~MIKA 2008-10-27

Dlaczego Policja w Polsce ma koreańskie szroty, a we Włoszech Lamborghini ???!!!

~Kilo 2008-10-27

hehe, wybrali Kiły, koreanskie gie....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.