mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe serwisy DBK w Szczecinie i Koszalinie

Nowe serwisy DBK w Szczecinie i Koszalinie

Firma DBK, dealer DAF Trucks Polska Sp. z o.o., realizuje budowę nowego obiektu serwisowego w Szczecinie, który już pod koniec 2008 r. zastąpi istniejący obecnie serwis. W Koszalinie powstanie natomiast kolejny, już szósty, serwis DAF, należący do DBK.

Nowe serwisy DBK w Szczecinie i Koszalinie
Prace nad budową nowego obiektu serwisowego w Szczecinie trwają od kilku miesięcy. Obiekt powstanie na działce o powierzchni 38 380 m2. W budynku znajdować się będą dwa, niezależne serwisy samochodowe. Stacja serwisowa przeznaczona do obsługi samochodów ciężarowych oprócz serwisu świadczyć będzie usługi w zakresie diagnostyki oraz sprzedaży samochodów nowych i używanych. W budynku znajdować się będzie również magazyn części, a na terenie posesji oddzielny budynek gospodarczy do segregacji odpadów.

Kolejną inwestycję DBK planuje w Koszalinie. Zakupiony został już obiekt, który do tej pory funkcjonował jako stacja diagnostyczna innej firmy. Obecnie trwają prace projektowe nad jego adaptacją na potrzeby serwisu samochodów ciężarowych. Budynek znajduje się w miejscowości Koszalin – Kretomino na działce o powierzchni 26 000 m2. Posiada bardzo dogodną lokalizację ze względu na duży ruch tranzytowy na trasie Koszalin – Poznań, którą przemierza wielu klientów użytkujących ciężarówki DAF. Dzięki lokalizacji nowego serwisu kierowcy będą mogli skorzystać ze wszystkich usług oferowanych przez DBK, bez konieczności zjeżdżania z trasy.

DBK Sp. z o.o. jest autoryzowanym dealerem samochodów ciężarowych marki DAF na terenie północnej Polski i obejmuje województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, zachodnio-pomorskie. Powstała w 1995 roku i początkowo zajmowała się jedynie importem części zamiennych do pojazdów DAF oraz sprzedażą używanych samochodów ciężarowych. W lutym 1997 roku firma podpisała umowę dealerską z DAF na działalność na terenie ówczesnego województwa olsztyńskiego, a następnie w województwach: podlaskim i pomorskim oraz, w 2004, w kujawsko-pomorskim.
Wszystkie punkty DBK posiadają autoryzację serwisową DAF oraz magazyny części zamiennych. Firma obecnie zatrudnia 180 osób.
Tematy w artykule: DAF

Podobne wiadomości:

DAF CF z trzema osiami

DAF CF z trzema osiami

Ciężarówki i Autobusy 2015-07-16

Milionowa ciężarówka DAF

Milionowa ciężarówka DAF

Ciężarówki i Autobusy 2015-03-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.